Reklama

Pechowa „trzynastka”. Pracownik zginął na miejscu

19/03/2019 20:45

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności dramatycznego wypadku na terenie węzła gazowego w Hermanowicach w powiecie przemyskim.

Tragedia rozegrała się 13 bm. około godziny 12. Pomimo długiej reanimacji prowadzonej przez lekarza pogotowia[paywall] ratunkowego i strażaków, nie udało się uratować życia 50-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego. Wspomniany wraz z drugim mężczyzną najprawdopodobniej prowadzili prace przy budowanym gazociągu, który swój początek bierze właśnie w Hermanowicach, w sąsiedztwie polsko-ukraińskiej granicy, zaś jego koniec znajdzie się w podziemnym magazynie gazu w Strachocinie koło Sanoka.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że pierwszy z nich został uderzony potężną zasuwą gazociągu. W jego wnętrzu – jak wynika z nieoficjalnych informacji – mogło znajdować się sprężone powietrze pod dużym ciśnieniem, które również nie pozostało bez wpływu na obrażenia doznane przez pracownika. Wypchnięty przez nie wspomniany, okrągły element znajdował się kilkanaście metrów od miejsca mocowania. Niczym pocisk przebił ogrodzenie okalające teren węzła gazowego. Prowadzący postępowanie zapewniają, że – wbrew wcześniejszym, pojawiającym się doniesieniom – nie doszło do eksplozji gazu. Trwa śledztwo zmierzające do ustalenia przyczyn dramatycznego wypadku.

– Składamy wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i bliskim ofiary – powiedział Mariusz Kozłowski, rzecznik prasowy Gaz-Systemu. Dodał, że zmarły nie był pracownikiem tej spółki.

Reklama

72-kilometrowy gazociąg Hermanowice – Strachocina przebiegał będzie przez gminy: Przemyśl, Fredropol, Ustrzyki Dolne, Bircza, Tyrawa Wołoska, Dydnia i Sanok. Szacunkowa wartość inwestycji to około 288 milionów złotych. Gazociąg ma przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski.


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2019-03-19 23:27:36

    Co w tym dziwnego w Polsce bhp to fikcja literacka

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mmmm - niezalogowany 2019-03-20 08:03:48

    W Polsce może tak ale są firmy, które kładą bardzo duży nacisk na BHP.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2019-03-20 12:21:38

    Dzięki takim przaśnym reprezentantom dojnej zmiany?https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/glowny-inspektor-pracy-otrzymal-20-tys-zl-nagrody-za-2-miesiace-pracy,867660.html

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama