Tradycyjnie w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu odbył się finał konkursu profilaktycznego „Bezpieczna Szkoła”, organizowanego przez przemyską straż miejską.
To była już 18. edycja tego bardzo potrzebnego przedsięwzięcia. Jak co roku konkurs miał na celu zapoznanie uczniów z różnego rodzaju zagrożeniami, z jakimi mogą się spotkać w trakcie zabawy bądź nauki[paywall]. – Podczas konkursu omawiano również zagadnienia dotyczące przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz niebezpieczeństw wynikających ze spożywania alkoholu, palenia papierosów czy używania narkotyków – wyjaśnił jeden z głównych organizatorów z ramienia przemyskiej straży miejskiej Leszek Wajda.
Odbyły się cztery etapy konkursu: klasowy (mający na celu wyłonienie trzyosobowej drużyny reprezentującej klasę w dalszej rywalizacji), szkolny (wyłonienie najlepszej drużyny w szkole), półfinał (wyłonienie pięciu drużyn z dziecięciu przemyskich szkół, które wezmą udział w finale) oraz finał, czyli bezpośrednia rywalizacja najlepszych pięciu drużyn.
Nagrody dla uczestników konkursu zostały zakupione z pieniędzy przekazanych przez firmy Deichmann, Pizzeria La Bamba, Pollena-Astra Przemyśl, a także Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Przemyślu oraz Straż Miejską w Przemyślu. Pomocą przy organizacji służyło także Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”. Podczas finału wystąpił zespół muzyczny z SP nr 15 w Przemyślu.
W konkursie uczestniczyło ok. 730 uczniów klas czwartych przemyskich szkół podstawowych. Wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 z dorobkiem 23 pkt. Wystąpiła w składzie: Ola Piwko, Antoni Czycz, Kacper Kopaczyński. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Szkoła Podstawowa nr 4 (Maks Carowicz, Tymek Sociński, Szymon Hamryszczak), Szkoła Podstawowa nr 16 (Emilia Pudnik, Antonina Blecharczyk, Patryk Bruchal), Szkoła Podstawowa nr 6 (Maja Hendzel, Jakub Błaszczyszyn, Tomasz Samek) i Szkoła Podstawowa nr 14 (Tomasz Jastrzębski, Michał Błażewicz, Łukasz Prajzner).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze