Tuż przed świętami Bożego Narodzenia – z inicjatywy reprezentującego Przeworskie Stowarzyszenie Dobroczynne „Dobro czyń” Tomasza Majby oraz burmistrza Przeworska Leszka Kisiela – ruszyła w Przeworsku jadłodzielnia „Otwarta Lodówka”.
Zamysł jest bardzo prosty: masz za dużo jedzenia – włóż je do lodówki, potrzebujesz jedzenia – czeka ono tam na Ciebie.
– Nie bądźmy obojętni na los potrzebujących! Otwarta Lodówka to otwarte serca. Nie marnuj, ofiaruj, częstuj się. Niech to miejsce będzie korzyścią dla nas wszystkich, w którym można spełnić dobry uczynek, by nim nakarmić duszę, ale również wypełnić tam żołądek, gdy będziemy w potrzebie
– wyjaśnił T. Majba.
Ze społecznej lodówki może korzystać każdy, kto tego potrzebuje. Ale obowiązują pewne zasady. Tak, aby to urządzenie służyło wszystkim mieszkańcom.
Wielką, bezinteresowną pomocą w przygotowaniu projektu służyła firma ARTHome Tomasza Kapusty, która wykonała wiatę, by osłonić lodówkę. Podziękowania należą się również firmie Techmax Elektronarzędzia Michała Przeszłowskiego za udostępnienie miejsca i prądu potrzebnego do funkcjonowania jadłodzielni.
Otwarta Lodówka znajduje się przy skrzyżowaniu ulic: Gorliczyńskiej, Lubomirskich i Skłodowskiej-Curie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze