Reklama

Piękne świadectwo miłości. Wysyp małżeńskich jubileuszy. Świętowało aż 39 par [ZDJĘCIA]

Koniec 2020 roku w gminie Orły obfitował w liczne jubileusze małżeńskie. Świętowało je łącznie aż 39 par, bo tego typu uroczystości organizowane są w gminie co 2 lata. Wśród nich były takie, które mają na koncie 50 wspólnie przeżytych lat, ale też i pary z 51-letnim i 60-letnim stażem.

Okoliczności związane z pandemią wymusiły na organizatorach nieco inny niż tradycyjny przebieg uroczystości. – Żeby dostosować się do obowiązujących aktualnie reżimów sanitarnych, nie organizowaliśmy jednej, dużej uroczystości z udziałem wszystkich zaproszonych par, ale kilka mniejszych spotkań w kilku miejscowościach gminy, zaś niektórych małżonków odwiedziliśmy w domach – mówi kierownik USC w Urzędzie Gminy Orły Krzysztof Jara. – Nie było też, jak to zwykle przy tego typu okazjach, tradycyjnego poczęstunku. Uroczystości były raczej krótkie i ograniczyły się do złożenia życzeń i przekazania małżonkom medali i upominków – dodaje, podkreślając jednak, że jeśli pandemia ustanie, możliwe będzie powtórne zaproszenie wszystkich na tradycyjną już formę spotkania.

Delegacja z urzędu złożona z gospodarza gminy Janusza Słabickiego, przewodniczącej rady gminy Małgorzaty Hawro i kierownika USC Krzysztofa Jary zawitała więc na spotkania w domach ludowych. Do Domu Ludowego w Małkowicach zaproszono[paywall] małżonków z Walawy, Duńkowic i Małkowic. 6 par z Nizin odebrało swoje wyróżnienia w tamtejszym domu ludowym, małżonkowie z Orłów i Zadąbrowia zaproszeni zostali do UG w Orłach, pary z Kaszyc, Olszynki i Ciemiężowic świętowały w Domu Ludowym w Kaszycach, a te z Olszynki, Trójczyc, Hnatkowic i Drohojowa w Domu Ludowym w Wacławicach. Ponadto kilka par (z Orłów, Olszynki i Walawy), które nie mogły być na uroczystości, odwiedzono w ich domach.

Reklama

Razem na dobre i złe

W gronie szanownych jubilatów, którzy odebrali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez prezydenta RP z okazji złotych godów, a więc 50-lecia małżeństwa, znaleźli się: Eugenia i Ryszard Milczanowscy, Maria i Józef Piestrakowie, Bronisława i Karol Mielniczkowie, Janina i Zdzisław Filipczakowie, Danuta i Zbigniew Lisikiewiczowie, Bogusława i Jan Szczygłowie, Leokadia i Ryszard Cwynarowie, Zofia i Władysław Hendzelowie, Regina i Józef Stasiłowie oraz Józefa i Józef Szykowie.

Reklama

26 par, które obchodziły jubileusz 51-lecia to z kolei: Wanda i Aleksander Dźwierzyńscy, Janina i Marian Ferencowie, Maria i Stanisław Grądeccy, Helena i Mieczysław Kasprzykowie, Barbara i Mieczysław Nalepowie, Maria i Józef Kisałowie, Ewa i Jan Kuźniarowie, Maria i Marian Sękowie, Zofia i Antoni Szpunarowie, Stanisława i Antoni Wojnarowie, Maria i Jerzy Bytnarowie, Zofia i Gustaw Lechowie, Danuta i Kazimierz Tomczykowie, Danuta i Jan Wronowie, Teresa i Ryszard Sobolowie, Maria i Stanisław Mochoniowie, Władysława i Eugeniusz Królowie, Stanisława i Tadeusz Rajzerowie, Krystyna i Franciszek Szylarowie, Janina i Józef Picowie, Wanda i Jan Serdynieccy, Julia i Feliks Badowiczowie, Janina i Stanisław Chmielowscy, Janina i Stanisław Gamracowie oraz Janina i Kazimierz Gomułczakowie.

Wśród jubilatów znalazły się także 4 pary małżeńskie, które obchodziły diamentowe gody, a więc 60. rocznicę ślubu. To: Anna i Bronisław Szpunarowie, Wiesława i Bronisław Orzechowscy, Jadwiga i Mieczysław Bednarzowie oraz Antonina i Julian Dubanikowie. Wszystkie pary małżeńskie, oprócz medali, odebrały kwiaty i upominki, a także życzenia kolejnych, przeżytych w zgodzie wspólnych lat i szczere gratulacje.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama