Koniec 2020 roku w gminie Orły obfitował w liczne jubileusze małżeńskie. Świętowało je łącznie aż 39 par, bo tego typu uroczystości organizowane są w gminie co 2 lata. Wśród nich były takie, które mają na koncie 50 wspólnie przeżytych lat, ale też i pary z 51-letnim i 60-letnim stażem.
Okoliczności związane z pandemią wymusiły na organizatorach nieco inny niż tradycyjny przebieg uroczystości. – Żeby dostosować się do obowiązujących aktualnie reżimów sanitarnych, nie organizowaliśmy jednej, dużej uroczystości z udziałem wszystkich zaproszonych par, ale kilka mniejszych spotkań w kilku miejscowościach gminy, zaś niektórych małżonków odwiedziliśmy w domach – mówi kierownik USC w Urzędzie Gminy Orły Krzysztof Jara. – Nie było też, jak to zwykle przy tego typu okazjach, tradycyjnego poczęstunku. Uroczystości były raczej krótkie i ograniczyły się do złożenia życzeń i przekazania małżonkom medali i upominków – dodaje, podkreślając jednak, że jeśli pandemia ustanie, możliwe będzie powtórne zaproszenie wszystkich na tradycyjną już formę spotkania.
Delegacja z urzędu złożona z gospodarza gminy Janusza Słabickiego, przewodniczącej rady gminy Małgorzaty Hawro i kierownika USC Krzysztofa Jary zawitała więc na spotkania w domach ludowych. Do Domu Ludowego w Małkowicach zaproszono[paywall] małżonków z Walawy, Duńkowic i Małkowic. 6 par z Nizin odebrało swoje wyróżnienia w tamtejszym domu ludowym, małżonkowie z Orłów i Zadąbrowia zaproszeni zostali do UG w Orłach, pary z Kaszyc, Olszynki i Ciemiężowic świętowały w Domu Ludowym w Kaszycach, a te z Olszynki, Trójczyc, Hnatkowic i Drohojowa w Domu Ludowym w Wacławicach. Ponadto kilka par (z Orłów, Olszynki i Walawy), które nie mogły być na uroczystości, odwiedzono w ich domach.
Razem na dobre i złe
W gronie szanownych jubilatów, którzy odebrali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez prezydenta RP z okazji złotych godów, a więc 50-lecia małżeństwa, znaleźli się: Eugenia i Ryszard Milczanowscy, Maria i Józef Piestrakowie, Bronisława i Karol Mielniczkowie, Janina i Zdzisław Filipczakowie, Danuta i Zbigniew Lisikiewiczowie, Bogusława i Jan Szczygłowie, Leokadia i Ryszard Cwynarowie, Zofia i Władysław Hendzelowie, Regina i Józef Stasiłowie oraz Józefa i Józef Szykowie.
26 par, które obchodziły jubileusz 51-lecia to z kolei: Wanda i Aleksander Dźwierzyńscy, Janina i Marian Ferencowie, Maria i Stanisław Grądeccy, Helena i Mieczysław Kasprzykowie, Barbara i Mieczysław Nalepowie, Maria i Józef Kisałowie, Ewa i Jan Kuźniarowie, Maria i Marian Sękowie, Zofia i Antoni Szpunarowie, Stanisława i Antoni Wojnarowie, Maria i Jerzy Bytnarowie, Zofia i Gustaw Lechowie, Danuta i Kazimierz Tomczykowie, Danuta i Jan Wronowie, Teresa i Ryszard Sobolowie, Maria i Stanisław Mochoniowie, Władysława i Eugeniusz Królowie, Stanisława i Tadeusz Rajzerowie, Krystyna i Franciszek Szylarowie, Janina i Józef Picowie, Wanda i Jan Serdynieccy, Julia i Feliks Badowiczowie, Janina i Stanisław Chmielowscy, Janina i Stanisław Gamracowie oraz Janina i Kazimierz Gomułczakowie.
Wśród jubilatów znalazły się także 4 pary małżeńskie, które obchodziły diamentowe gody, a więc 60. rocznicę ślubu. To: Anna i Bronisław Szpunarowie, Wiesława i Bronisław Orzechowscy, Jadwiga i Mieczysław Bednarzowie oraz Antonina i Julian Dubanikowie. Wszystkie pary małżeńskie, oprócz medali, odebrały kwiaty i upominki, a także życzenia kolejnych, przeżytych w zgodzie wspólnych lat i szczere gratulacje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze