Reklama

Piękny jubileusz 16 par małżeńskich w gminie Stubno

16 par małżeńskich z terenu gminy Stubno świętowało piękny jubileusz 50-lecia pożycia, zwany złotymi godami.

Ceremonię przygotował kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Urzędzie Gminy w Stubnie Dariusz Dacyk we współpracy z Gminną Placówką Kultury w Stubnie. Gospodarzem był wójt gminy Ryszard Adamski, który – w imieniu prezydenta Polski Andrzeja Dudy – wręczył medale. Szacowni Jubilaci otrzymali również pamiątkowe grawertony, dyplomy gratulacyjne, były życzenia oraz kwiaty.

Złote gody obchodzili państwo[paywall]:

  • Seweryna i Stanisław Fillowie z Kalnikowa,
  • Kazimiera i Mieczysław Gilżyńscy ze Stubna,
  • Maria i Stefan Grabasowie z Kalnikowa,
  • Stanisława i Piotr Grabasowie z Kalnikowa,
  • Zuzanna i Walenty Hirny ze Stubna,
  • Leokadia i Bronisław Juchniewiczowie ze Stubna,
  • Irena i Marian Kasieczkowie ze Stubna,
  • Janina i Bronisław Maśkowie ze Starzawy,
  • Stanisława i Józef Oważani z Kalnikowa,
  • Helena i Zbigniew Pempusiowie z Nakła,
  • Maria i Stanisław Smykowie ze Stubna,
  • Józef i Józefa Winiarzowie ze Stubienka,
  • Jadwiga i Tadeusz Srokowie z Nakła,
  • Maria i Stanisław Stecykowie z Hruszowic,
  • Danuta i Tadeusz Tworzydłowie z Barycza
  • Irena i Stanisław Weresińscy ze Stubna.

Spotkanie urozmaiciła część artystyczna w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Stubnie oraz zespołu „Ale Babki”, która wprowadziła wszystkich w radosny nastrój.

Reklama

– To wyjątkowe wydarzenie było nie tylko okazją do świętowania, ale także do wspomnień i refleksji nad wspólnie spędzonymi latami. Naszym jubilatom życzymy kolejnych jubileuszy w zdrowiu, miłości oraz dalszej, wspólnej i zgodnej wędrówki przez życie. Niech dalej ich małżeństwa będą dowodem dla słów Augusta Bekannte’a: „Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”

– powiedziała dyrektor Gminnej Placówki Kultury w Stubnie Danuta Ochenduszkiewicz.

Reklama

W uroczystości uczestniczyli także przewodniczący Rady Gminy w Stubnie Tomasz Serafin, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Stubnie ks. Tadeusz Włoch, sołtysi wsi oraz oczywiście rodziny Szacownych Jubilatów.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 16/05/2025 11:14
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama