Reklama

Pielęgniarstwo wraca do Przemyśla!

01/05/2019 20:00

Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Wojewódzkim Szpitalem im. Ojca Pio w Przemyślu i Państwową Wyższą Szkołą Wschodnioeuropejską. W konferencji z tej okazji wzięli udział dyrektor szpitala wojewódzkiego Piotr Ciompa, rektor PWSW Paweł Trefler oraz prorektor tejże uczelni Sławomir Solecki.

Wydarzenie związane było bezpośrednio z otwarciem nowego kierunku na przemyskiej uczelni, jakim będzie pielęgniarstwo, które ruszy już od[paywall] następnego roku akademickiego. Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. Ojca Pio w Przemyślu, podpisując dokument świadczący o współpracy, wyraził jednocześnie zgodę na to, by studenci pielęgniarstwa mogli odbywać praktyki  na terenie lecznicy.

Będzie praca dla pielęgniarek i pielęgniarzy

Zdaniem P. Ciompy współpraca będzie miała obopólne korzyści. – Szpital wybrał ścieżkę rozwoju, będziemy zatem potrzebować pracowników na różne stanowiska. W ciągu kilku najbliższych lat placówka będzie przeżywała kryzys, co ma związek z demografią. Średnia wieku pielęgniarek sukcesywnie rośnie, więc absolwenci pielęgniarstwa będą mieli szansę na zatrudnienie u nas.

Reklama

Celem współpracy jest zapewnienie mieszkańcom Przemyśla wysokiej jakości opieki medycznej.

Prorektor PWSW Sławomir Solecki podkreślał natomiast, że – uczelnia chce stworzyć nowoczesny kierunek, spełniający najwyższe standardy pielęgniarstwa, dlatego podejmuje współpracę z poważnymi instytucjami, takimi jak Wojewódzki Szpital w Przemyślu, Szpital Powiatowy w Lubaczowie czy Szpital Psychiatryczny w Żurawicy.

– Zamierzamy stworzyć własną bazę dydaktyczną, którą stanowić będą specjalistyczne sale, a w przyszłych latach także Centrum Symulacji Medycznych, co będzie możliwe przy ścisłej współpracy z Wojewódzkim Szpitalem w Przemyślu – dodał. Konferencję poprowadził kierownik Działu Rozwoju, Promocji i Komunikacji Społecznej przemyskiego szpitala Maciej Kamiński.


JoS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-05-02 08:29:21

    Brawo.Mamy już trzech myślących ludzi w naszym regionie.Oni naprawdę chcą lepszej przyszłości dla naszego miasta i regionu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    michał - niezalogowany 2019-05-02 11:17:15

    pielęgniarstwo tak, a pięlęgniarki, które już założyły rodziny w innych miastach-należy wątpić

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2019-05-02 17:42:39

    po to aby wyjechać po szkole .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama