Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Wojewódzkim Szpitalem im. Ojca Pio w Przemyślu i Państwową Wyższą Szkołą Wschodnioeuropejską. W konferencji z tej okazji wzięli udział dyrektor szpitala wojewódzkiego Piotr Ciompa, rektor PWSW Paweł Trefler oraz prorektor tejże uczelni Sławomir Solecki.
Wydarzenie związane było bezpośrednio z otwarciem nowego kierunku na przemyskiej uczelni, jakim będzie pielęgniarstwo, które ruszy już od[paywall] następnego roku akademickiego. Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. Ojca Pio w Przemyślu, podpisując dokument świadczący o współpracy, wyraził jednocześnie zgodę na to, by studenci pielęgniarstwa mogli odbywać praktyki na terenie lecznicy.
Zdaniem P. Ciompy współpraca będzie miała obopólne korzyści. – Szpital wybrał ścieżkę rozwoju, będziemy zatem potrzebować pracowników na różne stanowiska. W ciągu kilku najbliższych lat placówka będzie przeżywała kryzys, co ma związek z demografią. Średnia wieku pielęgniarek sukcesywnie rośnie, więc absolwenci pielęgniarstwa będą mieli szansę na zatrudnienie u nas.
Celem współpracy jest zapewnienie mieszkańcom Przemyśla wysokiej jakości opieki medycznej.
Prorektor PWSW Sławomir Solecki podkreślał natomiast, że – uczelnia chce stworzyć nowoczesny kierunek, spełniający najwyższe standardy pielęgniarstwa, dlatego podejmuje współpracę z poważnymi instytucjami, takimi jak Wojewódzki Szpital w Przemyślu, Szpital Powiatowy w Lubaczowie czy Szpital Psychiatryczny w Żurawicy.
– Zamierzamy stworzyć własną bazę dydaktyczną, którą stanowić będą specjalistyczne sale, a w przyszłych latach także Centrum Symulacji Medycznych, co będzie możliwe przy ścisłej współpracy z Wojewódzkim Szpitalem w Przemyślu – dodał. Konferencję poprowadził kierownik Działu Rozwoju, Promocji i Komunikacji Społecznej przemyskiego szpitala Maciej Kamiński.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Brawo.Mamy już trzech myślących ludzi w naszym regionie.Oni naprawdę chcą lepszej przyszłości dla naszego miasta i regionu
pielęgniarstwo tak, a pięlęgniarki, które już założyły rodziny w innych miastach-należy wątpić
Dzisiaj tylko szaleniec podejmuje naukę w szkołach pielęgniarskich. Zawód pielęgniarka, zawsze ludziom kojarzy się ze posługaczką. Byle jaki lekarzyna jest kimś, a pielęgniarka z większym wykształceniem jest nikim, dziewczyny nie wybierajcie tego zawodu. Niech będzie jak dawniej siostry zakonne - samarytanki.
Niekoniecznie , Niemcy przyjmą każdą ilość .
Nie wiedziałem, że pielęgniarka ma większe wykształcenie od "lekarzyny"
Brawo.Mamy już trzech myślących ludzi w naszym regionie.Oni naprawdę chcą lepszej przyszłości dla naszego miasta i regionu
pielęgniarstwo tak, a pięlęgniarki, które już założyły rodziny w innych miastach-należy wątpić
po to aby wyjechać po szkole .