20-lecie swojej działalności artystycznej świętował w niedzielę, 8 czerwca, Zespół Piosenki Biesiadnej „Jagiellanie”. Była to okazja do świętowania dotychczasowych sukcesów, podziękowania za lata pracy, a także do popularyzowania lokalnej kultury.
Zespół Piosenki Biesiadnej „Jagiellanie” powstał w 2005r., a jego opiekunem jest Stanisław Turek. 11-osobowa grupa mieszkańców wsi Jagiełła od 20 już lat kultywuje lokalne tradycje i promuje je poprzez muzykowanie. Przez ten czas grupa zdążyła zaznaczyć swoją aktywność w regionie, sięgając po laury na licznych konkursach i przeglądach piosenki biesiadnej. Swoimi brawurowymi występami „Jagiellanie” uatrakcyjniali imprezy organizowane nie tylko na terenie gminy Tryńcza, ale też województwa podkarpackiego. Ich aktywność sięgnęła także poza granice kraju – ze swoją muzyką dotarli na Ukrainę i Słowację. Jubileusz 20-lecia pracy artystycznej, na który zjechali licznie zaproszeni goście, m.in. posłanka Anna Schmidt, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, dyrektor Biura Senatora Mieczysława Golby Marcin Malinowski, wójt gminy Tryńcza Ryszard Jędruch, proboszcz parafii w Jagiele ks. Marek Dec, przedstawiciele rady gminy i powiatu przeworskiego, stał się okazją do wspomnień i podziękowań za kultywowanie regionalnych tradycji i piosenek stanowiących istotną część dziedzictwa kulturowego regionu. Podczas wydarzenia zespół wyraził też wdzięczność swoim sympatykom i przyjaciołom. Naturalnie nie zabrakło też wspaniałej muzyki i jubileuszowego tortu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze