Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej, nazywane Jasną Górą Podkarpacia, kolejny raz zapełni się pielgrzymami. 11 sierpnia w Kalwarii Pacławskiej rozpocznie się Wielki Odpust Kalwaryjski, który potrwa do 15 sierpnia. Jak można się spodziewać, rzesze pątników przybędą na modlitwę na dróżki kalwaryjskie oraz przed słynący łaskami cudowny obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej. W tym roku przypada 140. rocznica jego koronacji.
W programie tegorocznego odpustu, oprócz mszy św. i nabożeństw w bazylice i na dróżkach Matki Bożej i Pana Jezusa, znajdą się również koncerty muzyczne (m.in. zespołu Fioretti) i jednoaktowy utwór sceniczny z epilogiem „Transformatio”. Z racji przypadającej w tym roku 40. rocznicy kanonizacji o. Kolbego zaproszenie do przewodniczenia sobotniej (13 sierpnia) mszy św. odpustowej otrzymał od franciszkanów metropolita Bambergu w Niemczech, abp Ludwig Schick, który rokrocznie pielgrzymuje do celi śmierci Świętego w byłym niemieckim obozie Auschwitz. W pozostałych dniach odpustu mszom św. przewodniczyć[paywall] będą: metropolita przemyski abp Adam Szal, minister prowincjalny franciszkanów z Krakowa o. Marian Gołąb i bp Edward Kawa ze Lwowa. – Kaznodzieją odpustowym będzie o. Andrzej Łaniecki z Legnicy, a dróżki poprowadzą: Pogrzebu Matki Bożej – o. Marcin Drąg z Krakowa; Pana Jezusa – o. Zbigniew Kubit z Przemyśla; i Pana Jezusa dla młodzieży – o. Arkadiusz Żelechowski z Krakowa – wylicza o. Jan Maria Szewek OFMConv, rzecznik prasowy Krakowskiej Prowincji Franciszkanów. Szczegółowy program odpustu dostępny jest na stronie Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze