Reklama

Piernikowe „cegiełki”. Pomóżmy dzieciom spełnić marzenia [ZDJĘCIA]

09/12/2018 12:30

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu to placówka z ponad 25-letnią tradycją, w której nieocenioną wartością jest doświadczenie pedagogów oraz ich pasja pozwalająca stale rozwijać wiedzę i umiejętności. Jedna z mam uczniów placówki, Maria Karaś, podsunęła jakiś czas temu pomysł, by zorganizować dla dzieci wycieczkę do stolicy na plan filmowy jednej ze stacji telewizyjnych. Marzenie ściętej głowy? Niekoniecznie!

– Mam siostrę, która pracuje na planie filmowym, zadzwoniłam do niej i opowiedziałam o swoim pomyśle i marzeniu dzieci, a ona bez chwili wahania zaproponowała mi, żeby zorganizować taki wyjazd. Dzieci miałyby okazję spotkać znanych aktorów i inne postacie telewizyjne, mogłyby spełnić swoje marzenia, niestety, jak zawsze, największym problemem są fundusze. Dzieci potrzebują specjalistycznej opieki medycznej i odpowiedniego środka transportu, a to wiąże się z ogromnymi kosztami. Pomyślałam więc, że można by zorganizować kiermasz  przedświąteczny połączony z licytacjami ciekawych przedmiotów od znanych osób – opowiada Maria Karaś.

I tak w placówce odbyła się akcja wspólnego malowania i zdobienia pierników, w którą zaangażowało się bardzo dużo ludzi. Swoją obecnością wsparli ją  m.in. burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch czy starosta Tadeusz Chrzan. – Już 14 grudnia w placówce przy Jana Pawła II 30 pięknie udekorowane pierniki zostaną wystawione na sprzedaż, by w ten sposób uzbierać  pieniążki na wycieczkę – cieszy się Maria Karaś.

Radość z pomagania

– W naszym ośrodku kształcimy oraz wychowujemy dzieci i młodzież w wieku od 3 do 24 lat, posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawność intelektualną, jak również ze spektrum autyzmu. Zajmujemy się obecnie 202 wychowankami i zapewniamy im opiekę medyczną oraz dydaktyczną wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, naukę w małych zespołach klasowych oraz indywidualną. Do tego specjalistyczne zajęcia terapeutyczne oraz bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych– opisuje  dyrektor ośrodka Wojciech Głąb.

Swoją radość z możliwości wsparcia akcji wyraził w czasie jej trwania burmistrz W. Paluch. – Bardzo się cieszę, że mogę brać udział w tak szlachetnej i potrzebnej akcji. Człowiek czuje nieopisaną radość z tego, że dzięki takim inicjatywom może pomóc spełnić marzenia dzieci – skomentował.

–Takie przedsięwzięcie jest ogromnym wyzwaniem, dlatego poprosiłam o pomoc moją przyjaciółkę Basię Wilk, która organizowała już wiele takich akcji i ma doświadczenie. Dzięki niej udało nam się dotrzeć do większego grona ludzi. Niestety nie wszystkie dzieci będą mogły uczestniczyć w wyjeździe, bo mamy pozwolenie na zabranie 16-osobowej grupy, dlatego zaproponowałam, by pozostałym dzieciakom zorganizować w okresie wiosennym jakiś wspólny wyjazd do Radawy. Jak wiadomo, na to również będą potrzebne pieniądze. Stąd moja osobista prośba, by pomóc zrealizować marzenia tych dzieci – apeluje pani Maria.

Reklama

Dobro wraca

Intensywną działalność prowadzi też Stowarzyszenie  na  rzecz  Osób Niepełnosprawnych  „TOBIE”.  Jest to organizacja pożytku publicznego, której członkami są nauczyciele ośrodka i to oni opłacają składki członkowskie, by móc pomagać dzieciom.

Organizowane są wyjazdy na zielone szkoły, imprezy integracyjne, różnego typu warsztaty. Organizacja współfinansuje pomoc dla rodzin najbardziej potrzebujących, organizując różne imprezy, finansując sprzęt rehabilitacyjny i wiele innych. Niestety potrzeby są zawsze ogromne. Dlatego liczy się każda złotówka, która może pomóc spełnić marzenia tych dzieci. To ogromny gest dobroci skierowany do tych, którzy najbardziej jej potrzebują.  A pamiętajmy, że dobro wraca ze zdwojoną siłą.

Reklama

Jak pomóc?

Dla tych którzy chcieliby wesprzeć realizację marzeń podopiecznych ośrodka,  podajemy nr konta, na który można wpłacać dowolne datki:

Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych „TOBIE”

37-500 Jarosław ul. Jana Pawła II 30

KRS 0000279418 Przekaż nam Swój 1% podatku

NR KONTA: 09-9096-0004-2007-0044-3328-0001 z dopiskiem: „zbieramy na wycieczkę”

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Piotr - niezalogowany 2018-12-12 08:44:49

    Brawo dla pomysłodawców !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama