Reklama

Pierwsza lekcja przyszłych celników z klasy celno-skarbowej I LO w Przemyślu

W Podkarpackim Urzędzie Celno-Skarbowym w Przemyślu odbyły się pierwsze praktyczne zajęcia dla uczniów klasy celno-skarbowej z I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu.

Zgodnie z programem nauczania klas celno-skarbowych ich uczniowie mają w tygodniu dwie dodatkowe godziny lekcyjne na poznawanie zagadnień związanych z[paywall] Krajową Administracją Skarbową.

– W ramach współpracy z podkarpacką KAS licealiści poznają jej organizację, rolę i zadania, jak również rolę, zadania i organizację wchodzącej w jej skład służby celno-skarbowej. Zakres programu obejmuje między innymi przepisy regulujące funkcjonowanie KAS, ceremoniał, zajęcia z samoobrony i musztry oraz kulturę organizacji i etykę zawodową – wyliczyła rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie mł. asp. Edyta Chabowska.

Podczas pierwszej lekcji, która odbyła się poza szkolnymi ławami, licealiści poznali strukturę i organizację Krajowej Administracji Skarbowej na Podkarpaciu, w tym Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu.

A w ramach wizyty w siedzibie przemyskiego urzędu odwiedzili funkcjonujące tam laboratorium celno-skarbowe, które jest jednym z pięciu stacjonarnych laboratoriów działających na terenie kraju w strukturach KAS.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama