Choć na polach świeci jeszcze gdzieniegdzie niewykoszone zboże, rozpoczął się czas dożynek. W powiecie jarosławskim jako pierwsze swoje święto obchodzili rolnicy z gmin Radymno, Pruchnik i Rokietnica, w powiecie przeworskim fetowano w gminach Przeworsk, Jawornik Polski, Gać i Kańczuga.
Symboliczne podsumowanie zbiorów to ważne wydarzenie dla każdej rolniczej społeczności. Dla uprawiających ziemię to czas podzięki za plony, ale też chwila wytchnienia i relaksu. Dlatego dożynki obchodzone są z namaszczeniem, ale i pompą. Nie inaczej działo się w ubiegły długi weekend w 5 miejscowościach regionu[paywall]. W Korczowej, Hawłowicach i Woli Rokietnickiej, a także w Studzianie, Pantalowicach (tu odbyły się dożynki sołeckie, te gminne już w najbliższą niedzielę w Rączynie) i Białobokach tradycyjnie w pierwszej kolejności za plony podziękowano modlitwą w trakcie uroczystych mszy świętych. Dalsza część zależała od fantazji gospodarzy. Wszędzie jednak zgodnie ze zwyczajem chwalono się wieńcami dożynkowymi, prezentowano dorobek artystyczny regionu, u jednych z większą dbałością o tradycję, u drugich nieco nowocześniej, uderzając w żartobliwą nutę, a wszystko to pod pieczą dożynkowych starostów i w asyście znamienitych gości, najczęściej reprezentantów władz samorządowych, a nawet parlamentarnych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Gwiazda podkarpackich burdeli gwiazdą dożynek archidiecezjalnych w Markowej.Jak sie jest gwiazdą to gwiazdą się zostaje.Czy nie jest to miłe
Gwiazda podkarpackich burdeli gwiazdą dożynek archidiecezjalnych w Markowej.Jak sie jest gwiazdą to gwiazdą się zostaje.Czy nie jest to miłe