W ostatni weekend sierpnia odbyło się pierwsze tzw. szkolenie rotacyjne po wakacyjnej przerwie we wszystkich batalionach 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”, które rozmieszczone są w: Rzeszowie, Jarosławiu, Przemyślu, Nisku, Dębicy i Sanoku. W szkoleniach udział wzięło blisko 2 tys. terytorialsów z całego Podkarpacia.
Od wielu miesięcy, systematycznie, żołnierze 3 Podkarpackiej BOT doskonalą umiejętności podczas szkoleń rotacyjnych czy poligonowych. Ukierunkowane są głównie na[paywall] optymalizację umiejętności w zakresie działań taktycznych czy strzeleckich.
– Nie ma wątpliwości, iż te mogą być w przyszłości przydatne do wsparcia społeczności lokalnych służb w sytuacjach kryzysowych. Takie szkolenia stanowią praktyczny wymiar tak zwanej mobilności szkoleniowej, czyli zdolności szkolenia kompanii lekkiej piechoty na terenie powiatu, który jest jej rejonem działania – wyjaśniła oficer prasowy 3 Podkarpackiej BOT ppor. Magdalena Mac.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze