Reklama

Pierwsze powakacyjne szkolenie terytorialsów

W ostatni weekend sierpnia odbyło się pierwsze tzw. szkolenie rotacyjne po wakacyjnej przerwie we wszystkich batalionach 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”, które rozmieszczone są w: Rzeszowie, Jarosławiu, Przemyślu, Nisku, Dębicy i Sanoku. W szkoleniach udział wzięło blisko 2 tys. terytorialsów z całego Podkarpacia.

Od wielu miesięcy, systematycznie, żołnierze 3 Podkarpackiej BOT doskonalą umiejętności podczas szkoleń rotacyjnych czy poligonowych. Ukierunkowane są głównie na[paywall] optymalizację umiejętności w zakresie działań taktycznych czy strzeleckich.

– Nie ma wątpliwości, iż te mogą być w przyszłości przydatne do wsparcia społeczności lokalnych służb w sytuacjach kryzysowych. Takie szkolenia stanowią praktyczny wymiar tak zwanej mobilności szkoleniowej, czyli zdolności szkolenia kompanii lekkiej piechoty na terenie powiatu, który jest jej rejonem działania – wyjaśniła oficer prasowy 3 Podkarpackiej BOT ppor. Magdalena Mac.

Reklama
– Podkarpaccy terytorialsi rozumieją przynależność do regionu oraz społeczności, której jesteśmy gotowi bronić i wspierać ją. Właśnie dlatego szkolenia odbywają się w tak zwanych stałych rejonach odpowiedzialności. Dynamiczność szkoleń w wymiarze lokalnym i międzynarodowym obrazuje wzrost zainteresowania służbą w 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Profesjonalna kadra, pasja żołnierzy z Podkarpacia to siła i niewątpliwy atut stanowiący fundament funkcjonowania naszej brygady – powiedział dowódca podkarpackich „terytorialsów” płk Michał Małyska.


fot.3 PBOT
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama