Reklama

Pierwsze w tym roku wcielenie czołgistów w Żurawicy [ZDJĘCIA]

17 marca br. na placu apelowym 1. Batalionu Czołgów w Żurawicy odbyło się pierwsze w tym roku wcielenie żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowej to oferta skierowana do wszystkich, którzy nigdy wcześniej nie byli w wojsku. Dzięki niej można odbyć przeszkolenie wojskowe i w przyszłości zasilić rezerwy albo wstąpić do armii zawodowej. Do żurawickich czołgistów akces zgłosiło kilkudziesięciu chętnych[paywall].

23 marca br. na placu apelowym odbyło się uroczyste wręczenie broni ochotnikom. Ten akt jest zaszczytem i symbolem gotowości do obrony ojczyzny oraz godnego reprezentowania Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Reklama

Obecnie rekruci przechodzą 4-tygodniowe szkolenie przygotowawcze, obejmujące m.in. zasady posługiwania się bronią czy podstawowe zasady zachowania żołnierskiego. Po nim odbędzie się przysięga wojskowa. Dla tej grupy przewidziana jest jeszcze przed świętami wielkanocnymi.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 31/03/2025 16:15
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama