17 marca br. na placu apelowym 1. Batalionu Czołgów w Żurawicy odbyło się pierwsze w tym roku wcielenie żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.
Dobrowolna zasadnicza służba wojskowej to oferta skierowana do wszystkich, którzy nigdy wcześniej nie byli w wojsku. Dzięki niej można odbyć przeszkolenie wojskowe i w przyszłości zasilić rezerwy albo wstąpić do armii zawodowej. Do żurawickich czołgistów akces zgłosiło kilkudziesięciu chętnych[paywall].
23 marca br. na placu apelowym odbyło się uroczyste wręczenie broni ochotnikom. Ten akt jest zaszczytem i symbolem gotowości do obrony ojczyzny oraz godnego reprezentowania Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
Obecnie rekruci przechodzą 4-tygodniowe szkolenie przygotowawcze, obejmujące m.in. zasady posługiwania się bronią czy podstawowe zasady zachowania żołnierskiego. Po nim odbędzie się przysięga wojskowa. Dla tej grupy przewidziana jest jeszcze przed świętami wielkanocnymi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze