– Nie czujemy się w jakikolwiek sposób przegrani – taki przekaz płynie z komitetu Prawa i Sprawiedliwości po tym, jak Państwowa Komisja Wyborcza oddaliła skargę partii na postanowienie komisarza wyborczego. Ugrupowanie ciągle wierzy w sukces i namawia do pójścia do urn.
Prawo i Sprawiedliwość nie zdołało zarejestrować w Przemyślu list kandydatów na radnych w dwóch okręgach wyborczych. W „dwójce” ze 150 wymaganych podpisów partia miała 145, a w „trójce” – 147. Wprawdzie w obu przypadkach podpisów było nieco więcej niż wymagane minimum, ale pojawiły się błędy w numerach PESEL oraz w adresach.
PiS złożyło odwołanie do komisarza wyborczego, ale ten je oddalił. Partia złożyła skargę do Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie. PKW podtrzymała jednak stanowisko komisarza. Decyzja jest ostateczna i nie ma od niej odwołania. To oznacza, że we wspomnianych okręgach PiS nie wystawi kandydatów na radnych. Zabraknie więc znanych i doświadczonych samorządowców, m.in.: Bogusława Zaleszczyka, czy Dariusza Iwaneczki.
– Zostało [paywall]złożonych ponad 150 głosów. Część została uznana za nieważną. Nasze zdanie na ten temat jest zupełnie inne, natomiast to jest temat, który jest zakończony – powiedział na specjalnej konferencji prasowej szef sztabu PiS w Przemyślu Grzegorz Lewandowski. Dopytywany, czy PiS nie czuje, że strzelił sobie w kolano już na samym starcie, odparł: – Nie mamy takiego wrażenia.
Pomyłka pojawiła się także przy zgłoszeniu kandydata na prezydenta miasta Janusza Hamryszczaka – w dokumentach błędnie podano jego wiek. Błąd był drobny, ale komisja nie mogła zarejestrować kandydata. G. Lewandowski wyjaśniał, że wpisano wiek, według kryteriów Głównego Urzędu Statystycznego, a więc kierując się rokiem urodzenia (2018 – 1967 = 51). PKW przyjmuje natomiast, że należy kierować się datą urodzin, a więc J. Hamryszczak będzie miał 51 lat 26 listopada. – To żaden błąd, to jest robienie z igły widły – zaznaczył. Pomyłkę skorygowano i J. Hamryszczak został zarejestrowany.
Podczas konferencji zapowiedziano, że PiS będzie tworzył koalicję z Regią Civitas i obie formacje popierają J. Hamryszczaka jako kandydata na prezydenta Przemyśla. W okręgach, gdzie PiS-owi nie udało się zarejestrować list, partia będzie wspierać kandydatów na radnych z ramienia Regii Civitas.
J. Hamryszczak podkreślił, że PiS nie idzie do wyborów przeciwko komuś, ale z konkretnym programem. – Ten program koncentruje się na gospodarce, na społeczeństwie, na działaniach na rzecz zatrzymania młodzieży i wsparcia seniorów – powiedział. – Jesteśmy przygotowani, tutaj nie ma żadnego eksperymentu. Mieszkańcy powinni wiedzieć, że ten zespół nie będzie się uczył, nie będzie tracił czasu, nie będzie się zajmował wiecami, czy pikietami przed biurem komisarza. My się bierzemy do roboty, nie czujemy się w tej sytuacji w jakikolwiek sposób przegrani – mówił.
Stwierdził, że konkurenci nie przedstawili do tej pory żadnego programu, nie chcą współpracować i mówią to jawnie. – Ja będę współpracował z każdym – zapewnił. Przyznał, że pojawiły się „pewne niedopatrzenia”, jednak – jak zaznaczył – komitet zebrał wystarczającą liczbę podpisów, ale pojawiły się nieścisłości w adresach.
O braku programów innych kandydatów mówił także obecny prezydent Robert Choma, który oficjalnie ogłosił swoje poparcie dla Janusza Hamryszczaka. – Decyzja jest przemyślana, znam program, znam człowieka – powiedział. Zaznaczył, że nie ma to nic wspólnego z obietnicami co do ewentualnego obsadzania stanowisk przez przyszłego włodarza miasta.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nad naszym miastem czuwa jednak Opatrzność.Doświadczyliśmy tego kilkakrotnie Gdy jest bardzo źle pomaga Nam.Tak jest i tym razem
PIS nie czuje się przegrany..... tylko zdegradowany! A co mają powiedzieć
Sztuka jest wygrac w osłabionym składzie czego Pis dowiedzie i to juz bedzie nokaut raz na zawsze
że to wielki sukces pisu. Gratulujemy więc, życząc więcej takich!
Obecny radny Pisu codziennie biegający po mojej ulicy nie potrafił przez 4 lata zapewnić ulicznych pojemników na śmieci.Skoro przez kadencję dla okręgu ,dla miasta nic efektywnego nie zrobił to kto na niego zasługuje?????
U pisobolszewików wszystko jest po.......e.Nokaut 1:27 jest wygraną.Jeszcze większy nokaut 6:100 jest wielką wygraną.Blamaż z oszustwami i nieuzyskaniem wymaganego poparcia na listach też nie jest przegraną.Przestalibyście chrzanić takie głupoty bo obrażacie swoje resztki inteligencji.
No jasne, wciąż u koryta he he.https://natemat.pl/250223,pck-pis-wroclaw-nie-tylko-anna-zalewska-z-pis-miala-brac-pieniadze
Gratuluję PiS dobrego samopoczucia. Casus Szydło- 27 do 1- a partyjniacy twierdzili, że odnieśli sukces. Podobnie w Przemyślu dali "du.y" ale jest "zaje..ście", bo pewnie taki był "plan taktyczny" Lucy i spółki. Towarzysze myślą, że w Polsce mieszka 37 milionów idiotów którzy za "pińćset"+ uwierzą w notoryczne kłamstwa partyjnej "elyty".
Fajnie, że opublikowaliście te zdradzieckie gęby. Będę je omijał na naszym rynku przemyskim.
"Ugrupowanie ciągle wierzy w sukces i namawia do pójścia do urn''?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!??!?!?!??!?!?!?!??!?!?!?!?!??!?!??!?Co takiego?!? Czy wy na pewno dobrze się czujecie ?!?! Pójść do urn, żebyście to biedne miasto zdewastowali, zdemolowali, sprofanowali i dobili na amen !!! Chyba was pis-rało !!! YOUTUBE.COM - WŁOCHATY - LEPSZY MARTWY NIŻ WYBRANY
''Nie dam się oszukaćNabrać na sloganyNiech zostanę w domuNie jestem pojebanyNie wierzę politykomNie zbliżę się do urnyNie dla mnie ich sloganyJa nie jestem durnyNigdy nie pójdę na wybory''YOUTUBE.COM - 7 GODZIN SNU - MÓJ GŁOS W WYBORACH
Chyba myśleli, że żadne prawo ich już nie obowiązuje. Pycha kroczy przed upadkiem.
A co tam robi nijaki Bukojemski - prezes upadającego PKS-su?
PiS- Popsuć i Spier.olić. Kłamstwo krótkie ma nogi tawariszci.
Do szczyla z zasania:Pytasz kto na niego zaglosuje?Ja na niego zaglosuje i wielu,wielu innych,bo on na to zasluguje i znowu zostanie radnym.Bo to on wlasnie najwiecej dla nas zrobil,a przez Ciebie chlopie przemawia osobista złość i nienawisc.Oj nie ładnie,nie ładnie......I na to nie poradzisz nic,ty nie dobry człowieku.Fe!
Jak się czujecie to wasza sprawa. Zobaczymy to dobre samopoczucie gdy przyjdzie rozliczenie waszych wspaniałych rządów. Która opcja wygra wybory winna na początku sporządzić bilans otwarcia tj. strat i zysków 16 letnich rządów, analizę prawidłowości wydawanych pieniędzy , zasadność zadłużenia mieściny oraz sprządzić uczciwy zgodny z prawdą protokół . Nie może być że wiele wydatków była nieuzasadniona jak np, buda-wiata na zjeździe narciarskim czy od początku deficytowy wyciąg narciarski do którego dopłaca się ogromne pieniądze jak np obecnie na poprawę stanu usuwającego się stoku (ok.800 tysięcy). Myślę że niektóre sprawy okażą się ciekawym materiałem do .......... dalszych działań. Jednak po minach widać że nie wszyscy pogodzili się z "wygraną"
Stok niedokończony , remontowany za milony złotych , Stadion Czuwaj zniszczony , Ryneczek zdemolowany za milony złotych . 15 tyś młodych ludzi uciekło z tego grodu a oni nie czują się przegrani ahahhaha ahhahahgah ahhahaKończcie i wstydu oszczędźcie .
A pomyśleć że gdyby to wszystko powierzyć komuś innemu niż niekompetentnej pani dyrektor to wszystko byłoby inaczej, ale cóż taka partia niestety nie przyciąga zbyt inteligentnych i ambitnych ludzi a jedynie miernoty, które za partyjną łaskę nie są w stanie nawet rzetelnie zebrać 150 niewadliwych podpisów. WSTYD!
"NIE CZUJEMY SIĘ PRZEGRANI" - dobre, bo polityczne. Jest takie KLASYCZNE porzekadło wiernie oddające sytuację- "NAPLUJ K..WIE W PYSK" TO POWIE, ŻE DESZCZ PADA.
Twoje prawo nie głosować obejdzie się.Polska poradzi sobie bez Ciebie. Pytanie brzmi czy Ty poradzisz sobie bez Polski ? Tylko po co zabierasz glos w sprawie którą "olewasz" ?
Ludzie bali się podpisywać pod listami PiS bo mają dość PiS u i wstyd im .Oto prawdziwa przyczyna zaistniałej sytuacji.Pis przegra te wybory ikolejne.
Zajętych już stołków dla króliczka,dla jego krewnych a także wybranych znajomych będziemy bronić jak niepodległości.Ta koalicja o tym świadczy.
NO W KOŃCU, ZACZNĄ SIĘ WYMIANY STOŁKÓW W U MIEJSKIM! BRAVO, BRAVO, POŁOWĘ URZĘDASÓW DO WYMIANY.
Dokładnie tak jak napisał poprzednik ,, Pluj świni w oczy...."Pycha kroczy przed upadkiem - goście z PIS- na zdjęciu już w połowie składu bo reszta schowana w szufladzie przez własną niekompetentność. Mistrz i Małgorzata w wykonaniu R. Chomy, który widzi, że PIS w tarapatach i rusza z odsieczą. Regia = chorągiewka, przystawka pisu. I bezcenny misiewicz lewandowski, któremu co chwila aż łapki się garną do braw- idę zwymiotować
Komentarzami nie zmienimy władzy musimy zaryzykować i zagłosować na innego kandydata oraz kandydatów do rady bo jak tego nie zrobimy będziemy znowu kilka lat narzekać Przemysl jest pięknym miastem dlatego ja popieram WB
Problem tylko częściowo leży w porażce PiS-u, w całości leży w porażce demokracji która zgniła. I co z tego że nie nie będzie PiS-u ? Myślicie że głosy zostaną oddane na p.p. Krużela, Stojak, Zapotockiego, Kamińskiego , Bala czy Majgiera? No chyba że ludzie zidiocieli już całkiem. Należy na nowo zdefiniować demokrację, jej cele i dobierać ludzi porządnych,uczciwych i mądrych, takich którzy chcą coś zrobić dla społeczności bezinteresownie. Takich ludzi należy szukać pośród mieszkańców, oddolnie, prosić takich ludzi aby zechcieli poświęcić się dla dobra ogółu. Dać cząstkę swego życia dla miasta. Uczyniono z demokracji szambo do którego garną się jak muchy do gówna wszelkiej maści karierowicze mający na celu swój interes. A wylęgarnią tego zepsucia są partie polityczne, choć nie tylko. Osobiście w takiej formie wyborów udziału nie wezmę.
Regia To PIS chodzi o zachowanie stołków . Karty odkryte
Do Su-metal. Proszę pamiętać, że każdy, kto nie idzie na wybory głosuje na najbardziej niechcianą opcję. To właśnie w ten sposób wygrywają populiści! Niewyrobieni i naiwni na nich głosują, inni niewyrobieni bojkotują wybory a elektorat populistów zawsze karnie głosuje. Naprawdę i zaprawdę apeluję IDŹCIE NA WYBORY. Zadajcie sobie trud, włóżcie pracę. Bycie obywatelem wymaga świadomości i skupienia ale polityka może przyjść do domu i zabrać Wam dziecko na wojnę, może pozbawić Was Waszej drogi życia i skazać na tułaczkę. Może w końcu co najmniej sprawić że Wasze życie będzie mało wygodne, przykre i będziecie odczuwać zażenowanie i wstyd.
przemyski bystry obserwator 83.31.138.149 18:26:17 20-09-2018 Ale ci ludzie jak nazywasz przemyskiego suwerena przez 16 lat (4 pełne kadencje) wybierali tego jegomościa z pełna świadomością , w wolnych , tajnych wyborach więc dlaczego mają na niego patrzeć jak na marnego urzędnika. To że kłamał i obiecywał wiele , że zmarnował wiele okazji do mądrzejszych i bardziej efektywnych rozwiązań i decyzji to "insza" sprawa ale wiedzieli kim jest Choma po pierwszej czy drugiej kadencji kiedy widać było że człowiek ten jest wygadany , lej woda ale marny gospodarz który nie rozumie w ogóle czym żyją ludzie , jakie mają problemy , czego pragną , jak je rozwiązywać by zaspokoić choć w części potrzebom mieszkańców obecnej mieściny. I dlatego pozostawia Wolne Królewskie Miasto Przemyśl z długiem (podaję stan na 2014 r. - ok. 190 mln zł) , z pusta podstrefą inwestycyjną za wyjątkiem 2 budowanych wiat produkcyjnych , ubytkiem ok. 10 tysięcy mieszkańców głównie młodych ludzi , mieścina bez hali portowej (jedynie duża sala) , bez otwartego basenu (obiecywał całe lata zespoły basenów) , bez prawdziwego lodowiska , z budą-wiatą na zjeździe narciarskim niedokończona za ok. 2, 5 mln zł, z boiskiem Czuwaju z nieświecącymi lampami , ze zdewastowanym boiskiem Polonii , ze straszącymi bazarami szczególnie z paskudztwem zwanym rynkiem zielonym , za deficytowym od początku zjazdem narciarskim do którego podatnicy dopłacają corocznie tysiące złotych , bez w miarę dobrej i zasłużonej sekcji koszykówki w Polonii (same 4 i 5 ligi piłkarskie) , bez uczelni wyższej ( ta wschodnioeuropejska raczej lipa) ostatnia wyprowadziła się 2 lata temu z budynku dawnego kina Bałtyk bez żadnego sprzeciwu przemyskiej "wadzy", z obdartymi do cegieł , sypiącymi się z tynków kamienicami i obsranymi chodnikami poza ścisłym centrum mieściny , ze zniszczonymi i zdewastowanymi parkami i zieleńcami (np. przy ul. Jagiellońskiej znany dawniej jao Małpi Gaj czy Plac św. Floriana obecnie myjnia samochodowa. A co pozostało po tych 16 letnich "rządach" , setki opustoszałych mieszkań i całych kamienic jak np. M. Tomaszewskiej i innych kamienic przy pl. Konstytucji , puste placówki po dawnych lokalach handlowych i usługowych , rozwalające się zabytkowe budynki jak synagogi przy Grunwaldzkiej czy Słowackiego , budynki dawnej Pomony przy Czarnieckiego , obecny budynek po kinie Bałtyk ( Uczelni ( WSA i Z ), ale aby to widzieć należy wysiąść z czarnego Volvo i urządzać spacerki jak ja od ponad 60 lat. To tylko niektóre rodzynki po rządach obecnego pana prezydenta , rozumiem jednocześnie że zaniedbania w rządzeniu Przemyślem sięgają o wiele dłużej niż rządy obecnego władcy ale on miał i obiecywał wiele zmienić a miał na to 16 lat , bo obecnie rejteruje , jego sprawa . I należy pamiętać fatalne rządy kolejnych wybieranych w wolnych wyborach przez suwerena rad - bezrad które równie przyczyniły się do systematycznego upadku miasta , zaś obecna rada- beznadzieja wręcz tragiczna najgorsza od transformacji ustrojowej. Do kolejnych zastępców prezydenta , no cóż sam sobie dobierał pomocników , więc sprawa Chomy. No cóż sam wielki i wieczny radny E. Strzałkowski ocenił kilka lat temu sytuację Przemyśla na jedne jz sesji bezrady słowami : " Rzeszów - metropolia , Przemyśl -wioska " czyli jako pisowiec celnie i prawdziwie ocenił sytuację w mieścinie , jednak cały czas nadal głosował jedynie "za" podnosząc łapki za dalszą degradacją Przemyśla. No cóż można i tak , ale co wymagać od "wadzy" która nieustannie czci krasnala szwejka w centrum Rynku Starego Miasta , zaś usuwając Marszałka Piłsudskiego w niebyt czyli ślepy zaułek jaki jest ulica Wodna od picu odnawiając głowę ponoć Marszałka w formie remontu pomnika . No cóż jacy wyborcy - suweren tacy rządzący , " jaki pan taki kram. Tyle w największym skrócie , myślę że nie jest to krytyka odchodzącej "wadzy" , to są fakty które zawsze mogę udowodnić , myślę że większość którzy nie jeżdżą Volvo a chodzą po Przemyślu nawet bez okularów to widzą . Szkoda Wolnego Królewskiego miasta , szkoda pięknie położonego Przemyśla.
cyt...."" Myślicie że głosy zostaną oddane na p.p. Krużela Stojak, Zapotockiego, Bala czy Majgiera....."' '-chyba oddadzą na nich głosy wyborcy totalnie nierozgarnięci lub tylko RODZINKA!!! ---------- Jerzy KRUŻEL radny od 1994 roku do dziś 2018r ,piastujący również rozmaite stołki w UM - masa lat na stołkach za podatnika kasę ,ZERO działania dla dobra mieszkańców . --------- P.Majgier -78 lat z całym szacunkiem ale czas by odszedł już na zasłużoną emeryturę. --------- P.Bal radny od 2010 roku do dziś 2018r , W obecnej kadencji pracuje w pięciu komisjach myślę ,że tylko dla prywatnej kasy bo efektów w mieście nie widać. -------- P.Stojak od 2008 roku pełniła funkcję Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu /stan starych kamienic w mieście świadczy o efektach pełnionych przez panią konserwatorskiego stołka, obecnie radna RM od 2014 do dziś 2018r. -----------P.Zapotocki Od roku 1998 radny RM i nieprzerwanie zaangażowany w działalność samorządową, pełniący eksponowane stołki w samorządzie miejskim. Od 2014 – do chwili obecnej 2018r – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu.
Szanowna Pani w trzech punktach proszę o odpowiedź o czynach dotyczących:1.Nowych miejsc pracy2.Opieka zdrowotna3.MieszkaniaChciałbym nadmienić,że chłopa może Pani poszukać w swoim obejściu,również pisownia wymaga poprawy przynajmniej w zakresie szkoły podstawowej-nieładnie,niedobry
Ale to TW"Krzysiek" był prezydentem co ma PiS do tego?
Są Przegrani od samego początku! Kto wygrywa wybory i robi NIC???Tak jak Pan Wójt Gminy Przemyśl!! Dożynki Prezydenckie ze swoimi wyborcami, Imprezy, a na Drogi i najbardziej podstawowe rzeczy nie ma!!!! Wystarczy zobaczyć jak Wygląda Gmina podczas jego rządów! Do tego chętnie oddaje Gminę Do Miasta! Pewnie dlatego, że sam nie potrafi rządzić!
A co ich tak wywiało przed gmach z tych ciepłych stołków... ?? Zostawili wartę ..??
a ta pieknota w zoltym ubranku znow startuje :(:(:(:(:(:(
Panie LewandowskiGdyby byłby Pan człowiekiem honoru, po takiej kompromitacji na całą Polskę, powinien Pan zrezygnować z pełnionych funkcji, bo ta wpadka obnażyła ewidentnie brak kompetencji.Zresztą nie tylko u Pana.Proszę nie traktować wyborców jak ciemniaków, bo wyborcy w przeciwieństwie do członków sztabu wyborczego potrafią liczyć do 150.Polecam lekturę Kodeksu Boziewicza adresowanego wprawdzie do ludzi honoru - ale może?
Ich... "bez żadnego trybu" obowiązuje kodeks Pisiewicza.
piszesz jak najprawdziwszy antypolski idiota. .
Za 2 ipol tygodnia , po wygranych wyborach przez PiS , zobaczymy co powiecie wowczas . Z zimna krwia skopiuje i wpisze te wasze wypociny .
Oczywiście, że NIC nie zrobił, oprócz wygrzebywania i rozdmuchiwania afer! Pieniactwo i tyle!
Nad naszym miastem czuwa jednak Opatrzność.Doświadczyliśmy tego kilkakrotnie Gdy jest bardzo źle pomaga Nam.Tak jest i tym razem
PIS nie czuje się przegrany..... tylko zdegradowany! A co mają powiedzieć
Sztuka jest wygrac w osłabionym składzie czego Pis dowiedzie i to juz bedzie nokaut raz na zawsze