Reklama

PiS: Nie czujemy się przegrani

27/09/2018 17:00

– Nie czujemy się w jakikolwiek sposób przegrani – taki przekaz płynie z komitetu Prawa i Sprawiedliwości po tym, jak Państwowa Komisja Wyborcza oddaliła skargę partii na postanowienie komisarza wyborczego. Ugrupowanie ciągle wierzy w sukces i namawia do pójścia do urn.

Prawo i Sprawiedliwość nie zdołało zarejestrować w Przemyślu list kandydatów na radnych w dwóch okręgach wyborczych. W „dwójce” ze 150 wymaganych podpisów partia miała 145, a w „trójce” – 147. Wprawdzie w obu przypadkach podpisów było nieco więcej niż wymagane minimum, ale pojawiły się błędy w numerach PESEL oraz w adresach.

PiS złożyło odwołanie do komisarza wyborczego, ale ten je oddalił. Partia złożyła skargę do Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie. PKW podtrzymała jednak stanowisko komisarza. Decyzja jest ostateczna i nie ma od niej odwołania. To oznacza, że we wspomnianych okręgach PiS nie wystawi kandydatów na radnych. Zabraknie więc znanych i doświadczonych samorządowców, m.in.: Bogusława Zaleszczyka, czy Dariusza Iwaneczki.

Reklama

 

Robienie z igły widły

– Zostało [paywall]złożonych ponad 150 głosów. Część została uznana za nieważną. Nasze zdanie na ten temat jest zupełnie inne, natomiast to jest temat, który jest zakończony – powiedział na specjalnej konferencji prasowej szef sztabu PiS w Przemyślu Grzegorz Lewandowski. Dopytywany, czy PiS nie czuje, że strzelił sobie w kolano już na samym starcie, odparł: – Nie mamy takiego wrażenia.

Pomyłka pojawiła się także przy zgłoszeniu kandydata na prezydenta miasta Janusza Hamryszczaka – w dokumentach błędnie podano jego wiek. Błąd był drobny, ale komisja nie mogła zarejestrować kandydata. G. Lewandowski wyjaśniał, że wpisano wiek, według kryteriów Głównego Urzędu Statystycznego, a więc kierując się rokiem urodzenia (2018 – 1967 = 51). PKW przyjmuje natomiast, że należy kierować się datą urodzin, a więc J. Hamryszczak będzie miał 51 lat 26 listopada. – To żaden błąd, to jest robienie z igły widły – zaznaczył. Pomyłkę skorygowano i J. Hamryszczak został zarejestrowany.

Reklama

 

Nie ma eksperymentu

Podczas konferencji zapowiedziano, że PiS będzie tworzył koalicję z Regią Civitas i obie formacje popierają J. Hamryszczaka jako kandydata na prezydenta Przemyśla. W okręgach, gdzie PiS-owi nie udało się zarejestrować list, partia będzie wspierać kandydatów na radnych z ramienia Regii Civitas.

J. Hamryszczak podkreślił, że PiS nie idzie do wyborów przeciwko komuś, ale z konkretnym programem. – Ten program koncentruje się na gospodarce, na społeczeństwie, na działaniach na rzecz zatrzymania młodzieży i wsparcia seniorów – powiedział. – Jesteśmy przygotowani, tutaj nie ma żadnego eksperymentu. Mieszkańcy powinni wiedzieć, że ten zespół nie będzie się uczył, nie będzie tracił czasu, nie będzie się zajmował wiecami, czy pikietami przed biurem komisarza. My się bierzemy do roboty, nie czujemy się w tej sytuacji w jakikolwiek sposób przegrani – mówił.

Reklama

Stwierdził, że konkurenci nie przedstawili do tej pory żadnego programu, nie chcą współpracować i mówią to jawnie. – Ja będę współpracował z każdym – zapewnił. Przyznał, że pojawiły się „pewne niedopatrzenia”, jednak – jak zaznaczył – komitet zebrał wystarczającą liczbę podpisów, ale pojawiły się nieścisłości w adresach.

O braku programów innych kandydatów mówił także obecny prezydent Robert Choma, który oficjalnie ogłosił swoje poparcie dla Janusza Hamryszczaka. – Decyzja jest przemyślana, znam program, znam człowieka – powiedział. Zaznaczył, że nie ma to nic wspólnego z obietnicami co do ewentualnego obsadzania stanowisk przez przyszłego włodarza miasta.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2018-09-27 18:26:41

    Nad naszym miastem czuwa jednak Opatrzność.Doświadczyliśmy tego kilkakrotnie Gdy jest bardzo źle pomaga Nam.Tak jest i tym razem

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ..... - niezalogowany 2018-09-27 18:29:40

    PIS nie czuje się przegrany..... tylko zdegradowany! A co mają powiedzieć

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    sportowiec - niezalogowany 2018-09-27 18:47:22

    Sztuka jest wygrac w osłabionym składzie  czego Pis dowiedzie i to juz bedzie nokaut raz na zawsze

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama