Reklama

Plac budowy na Jana Pawła jeszcze długo pozostanie otwarty?

22/04/2018 11:00

Betonowe kocie łby od lat stanowią utrapienie mieszkańców osiedla Jana Pawła, a teraz, w trakcie przebudowy kanalizacji, komunikacja na tej ulicy jest jeszcze mniej komfortowa. Wykonawca jezdnię przywróci do stanu poprzedniego, ale to rozwiązanie nikogo nie satysfakcjonuje. Tym bardziej że – jak się okazało – problem na złej nawierzchni się nie kończy. Miasto ma jednak pomysł, jak rozwiązać sytuację. Czy uda się go zrealizować?

Każdy, kto choć raz zapuścił się samochodem w uliczki osiedla w pobliżu torów kolejowych w Radymnie, zapewne odczuł dyskomfort związany z podróżą po betonowych trylinkach, które z czasem utworzyły kłopotliwe góry i doliny. Jedyną zaletą tych nawierzchni jest to, że po osiedlu nie da się jechać z dużą prędkością i nikt wyścigów sobie tutaj nie urządza.[paywall] Mieszkańcy osiedla, które za sprawą wymienionej w ostatnim czasie infrastruktury oświetlenia drogowego stało się najlepiej oświetlonym punktem miasta, od lat narzekają na jakość tych dróg. Ale jak to często bywa, dopóki nie ma wyrw, w których zapadałby się auta, a jezdnia jest w miarę stabilna, gruntowniejszych prac drogowych się nie planuje.

Kanalizacja to nie wszystko

Wiele zmieniła tegoroczna przebudowa sieci kanalizacyjnej. Prace ziemne trwały niemal całą zimę, a ulice za sprawą rozkopów przypominały te z oblężonego miasta. Jest to jednak sytuacja, z którą przy tak ważnej inwestycji trzeba się pogodzić. Okazuje się, że to nie koniec wykopków na osiedlu. – Do wykonania mamy dwie rzeczy. Pierwsza to przełożenie wodociągów, które leżą stricte w tych drogach – mówi burmistrz Krzysztof Roman. – Druga to przebudowa całego odwodnienia tych dróg. Okazało się, że sytuacja jest dramatyczna. Zagęszczenie elementów nawierzchni spowodowałoby trwałe uszkodzenia.  Tam już nie ma przewodów betonowych, są łupinki przewodów w koszmarnym stanie – opowiada. Potrzeby są zatem duże. Na szczęście jest też pomysł, jak je zaspokoić. Pod koniec marca urząd wojewódzki ogłosił nabór wniosków do Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Miasto zgłosiło swój akces, ujmując przebudowę infrastruktury drogowej całego osiedla Jana Pawła. Termin składania wniosków upłynął 15 kwietnia, a jeśli projekt Radymna zakwalifikuje się do realizacji, przebudowa dróg musi zostać zakończona w bieżącym roku. – Byłoby to naprawdę idealne rozwiązanie, umożliwiłoby zamknięcie inwestycji drogowych w tym rejonie na długie lata – skonkludował burmistrz.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości