Reklama

Planujesz długie życie? Regularnie się badaj! [ZDJĘCIA]

Za nami kolejna odsłona Dni Profilaktyki Onkologicznej w Galerii Sanowej pod hasłem „Masz haka na raka?”. Jak zwykle była to okazja do zadania nurtujących pytań specjalistom i przekonania się, że wartościowa dieta i higieniczny tryb życia to nasi sprzymierzeńcy w walce o zdrowie. Organizatorami akcji były: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przemyślu, Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz lokalna uczelnia – Państwowa Akademią Nauk Stosowanych w Przemyślu.

Podczas tegorocznej odsłony wydarzenia nie zabrakło ważkich tematów. Wspólnie z gośćmi ze Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu – dr n. med. Anetą Grabowską-Popek, specjalistą chorób wewnętrznych i gastroenterologiem; lek. med. Mateuszem Leśnym, specjalistą urologiem; lek. med. Olegiem Sochą, specjalistą onkologiem próbowano odpowiedzieć na pytania dotyczące m.in. chorób układu pokarmowego i zachorowalności na nowotwory układu pokarmowego, moczowego czy WZW. Była okazja do uzyskania porad dietetyka w kwestii zdrowej diety i otyłości oraz zapoznania się z narzędziami pozwalającymi prowadzić zdrowy tryb życia, oferowanymi m.in. przez NFZ. Chętni mieli okazję do rozmowy również ze specjalistkami od zdrowia psychicznego z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Przemyślu – psycholożkami Karoliną Gołąbek i dr Karoliną Łaniusz. Oczywiście przede wszystkim mówiono o profilaktyce i namawiano do niej, czemu miała służyć nie tylko tematyka spotkania, ale też czekająca na chętnych ścianka nawiązująca do kampanii „Ja już! A Ty”, której celem jest przekonanie jak największej liczby osób do wykonywania badań profilaktycznych, pozwalających w porę wykryć ewentualne kłopoty zdrowotne i w porę zareagować.

Chętne osoby, przy okazji zakupów, mogły wykonać podstawowe badania, jak np. określić poziom cukru, poradzić się nie tylko w kwestii zdrowia, ale też urody czy mody. Dostępne były też podstawowe zabiegi kosmetyczne, masaże, a co bardziej dociekliwi mogli podpatrzeć, jak działają symulatory pozwalające wejść w skórę osoby niewidomej czy starszej, o ograniczonych możliwościach ruchowych.

Reklama

Również maluchy miały zapewnione atrakcje w postaci zbaw czy malowania twarzy. Nie brakowało też ciekawych przerywników w postaci pokazu zumby, występów tanecznych podopiecznych szkoły tańca Golden Dance oraz brawurowego występu dziewcząt z Fit Kids. Wydarzenie poprowadziły: Ewelina Kasperska – rzecznik prasowy PANS w Przemyślu oraz Kamila Płóciennik z Powiatowej stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przemyślu.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/02/2025 09:40
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama