Starosta przemyski Bożena Ryczan, wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk i prezes zarządu Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Przemyskiego, sołtys Grochowiec Maria Jakubowska byli gospodarzami dożynek powiatu przemyskiego, które w br. odbyły się na stadionie OSP w Bolestraszycach.
Uroczystości, w których nie zabrakło m.in. parlamentarzystów, burmistrzów, wójtów z terenu powiatu przemyskiego (ale nie tylko), przedstawicieli służb mundurowych, duchowieństwa, gości z Niemiec i Węgier, rozpoczęła msza św. w kościele pw. Narodzenia NMP w Bolestraszycach. Potem zebrani przeszli w barwnym dożynkowym korowodzie na główną arenę imprezy. Tam przepiękne efekty rękodzieła, czyli wieńce dożynkowe z kilkudziesięciu gmin i sołectw przemyskiego powiatu zostały zaprezentowane i przekazane w darze wybranym gościom. Oczywiście nie mogło obyć się bez ceremonii chleba i soli. Starostami dożynek powiatowych byli Karina Strzelec i Dariusz Janicki.
O g. 16.30 na scenie wystąpi Zespół Ludowy Ziemi Przemyskiej „Trójczyce”, potem kolejno: Zespół Pieśni i Tańca „Sanowiacy”, Harcerska Orkiestra Dęta Hufca Ziemi Przemyskiej z Żurawicy oraz młodzi akrobaci z klubu Fit Kids z Przemyśla. Gwiazdą wieczoru będzie Andre.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze