Reklama

Plon, przynieśli plon, czyli dożynki powiatu przemyskiego [ZDJĘCIA]

Starosta przemyski Bożena Ryczan, wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk i prezes zarządu Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Przemyskiego, sołtys Grochowiec Maria Jakubowska byli gospodarzami dożynek powiatu przemyskiego, które w br. odbyły się na stadionie OSP w Bolestraszycach.

Uroczystości, w których nie zabrakło m.in. parlamentarzystów, burmistrzów, wójtów z terenu powiatu przemyskiego (ale nie tylko), przedstawicieli służb mundurowych, duchowieństwa, gości z Niemiec i Węgier, rozpoczęła msza św. w kościele pw. Narodzenia NMP w Bolestraszycach. Potem zebrani przeszli w barwnym dożynkowym korowodzie na główną arenę imprezy. Tam przepiękne efekty rękodzieła, czyli wieńce dożynkowe z kilkudziesięciu gmin i sołectw przemyskiego powiatu zostały zaprezentowane i przekazane w darze wybranym gościom. Oczywiście nie mogło obyć się bez ceremonii chleba i soli. Starostami dożynek powiatowych byli Karina Strzelec i Dariusz Janicki.

O g. 16.30 na scenie wystąpi Zespół Ludowy Ziemi Przemyskiej „Trójczyce”, potem kolejno: Zespół Pieśni i Tańca „Sanowiacy”, Harcerska Orkiestra Dęta Hufca Ziemi Przemyskiej z Żurawicy oraz młodzi akrobaci z klubu Fit Kids z Przemyśla. Gwiazdą wieczoru będzie Andre.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 01/09/2024 19:55
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama