Oczekiwany przez rodziców program wsparcia rodzin wychowujących więcej niż jedno dziecko ruszył. Wcześniej mieliśmy okazję poznać o nim opinie. Były różne. Od pochlebnych do mieszających z błotem. Dobrze, że jakaś pomoc dla rodziców jest, bo coraz mniej mamy Polaków decydujących się na wychowywanie dzieci, a przeprowadzenie malucha w dorosłość to nie tylko mnóstwo radości, ale też problemów i wydatków.
Jeszcze lepiej będzie, jeśli te pieniądze faktycznie pójdą na potrzeby dzieci. Patrząc jednak na tzw. działalność socjalną państwa, przychodzi zastanowienie. Potrzebującym należy pomagać. Wsparcie dla dzieci tak. Dla ludzi, którzy nie potrafią sobie dać rady w dzisiejszej rzeczywistości też, pod warunkiem że nie wyręczymy ich z jakiegokolwiek zadbania o własne potrzeby. Jednak, gdy popatrzymy na wielkość pomocy socjalnej, wydaje się, że przedobrzono. Jarosławski MOPS ma budżet sięgający 22 mln zł. Jest to jedna piąta dochodów miasta, które na pokrycie wszystkich potrzeb mieszkańców przeznacza około 110 mln zł. Przy podziale tak dużych pieniędzy mogą zdarzać się sytuacje, że wsparcie trafia nie tam, gdzie powinno. O takich przykładach informują czytelnicy. Wydaje się, że nadmierna pomoc jest w pewnych sytuacjach krzywdą wyrządzaną korzystającym z niej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Panie Kijanka . o czym Pan mówi? . Ideału nie ma i nie będzie . Na tej ziemi , nikt nigdy nie zbuduje raju i to Pan powinien wiedzieć i chyba wie. Więc po co te zastrzeżenia? Żeby jątrzyć , mącić w głowach Polakom ? Którzy już i tak mają przysłowiowy metlik? Tu hodzi o poprawę demografii w naszym kraju , myślę ,ze słowo " demografia" nie stanowi dla Pana pustego pojęcia. Tylko szumowiny ,męty , liberałowie , masoni i żydoneria , czyli wrogowie Polski , czego już nawet nie kryją gdy są usuwani od przysłowiowych koryt mają podobną , czyli wrogą postawę . Czyżby był Pan z tej właśnie kasty . A tak w ogóle , to zaczynam właśnie w tych komentarzach dziennikarzy z redakcji " ŻP" , zauważać styl antypolski , właśnie proliberalny . Szkoda , bo zawsze myślałem - widząc naiwnie - , że jesteście propolscy lub co najmniej chociaż obojętni . Ale widać ,że jest inaczej
Panie Kijanka . o czym Pan mówi? . Ideału nie ma i nie będzie . Na tej ziemi , nikt nigdy nie zbuduje raju i to Pan powinien wiedzieć i chyba wie. Więc po co te zastrzeżenia? Żeby jątrzyć , mącić w głowach Polakom ? Którzy już i tak mają przysłowiowy metlik? Tu hodzi o poprawę demografii w naszym kraju , myślę ,ze słowo " demografia" nie stanowi dla Pana pustego pojęcia. Tylko szumowiny ,męty , liberałowie , masoni i żydoneria , czyli wrogowie Polski , czego już nawet nie kryją gdy są usuwani od przysłowiowych koryt mają podobną , czyli wrogą postawę . Czyżby był Pan z tej właśnie kasty . A tak w ogóle , to zaczynam właśnie w tych komentarzach dziennikarzy z redakcji " ŻP" , zauważać styl antypolski , właśnie proliberalny . Szkoda , bo zawsze myślałem - widząc naiwnie - , że jesteście propolscy lub co najmniej chociaż obojętni . Ale widać ,że jest inaczej