Reklama

Plus minus pięćset

10/04/2016 07:27

Oczekiwany przez rodziców program wsparcia rodzin wychowujących więcej niż jedno dziecko ruszył. Wcześniej mieliśmy okazję poznać o nim opinie. Były różne. Od pochlebnych do mieszających z błotem. Dobrze, że jakaś pomoc dla rodziców jest, bo coraz mniej mamy Polaków decydujących się na wychowywanie dzieci, a przeprowadzenie malucha w dorosłość to nie tylko mnóstwo radości, ale też problemów i wydatków.

Jeszcze lepiej będzie, jeśli te pieniądze faktycznie pójdą na potrzeby dzieci. Patrząc jednak na tzw. działalność socjalną państwa, przychodzi zastanowienie. Potrzebującym należy pomagać. Wsparcie dla dzieci tak. Dla ludzi, którzy nie potrafią sobie dać rady w dzisiejszej rzeczywistości też, pod warunkiem że nie wyręczymy ich z jakiegokolwiek zadbania o własne potrzeby. Jednak, gdy popatrzymy na wielkość pomocy socjalnej, wydaje się, że przedobrzono. Jarosławski MOPS ma budżet sięgający 22 mln zł. Jest to jedna piąta dochodów miasta, które na pokrycie wszystkich potrzeb mieszkańców przeznacza około 110 mln zł. Przy podziale tak dużych pieniędzy mogą zdarzać się sytuacje, że wsparcie trafia nie tam, gdzie powinno. O takich przykładach informują czytelnicy. Wydaje się, że nadmierna pomoc jest w pewnych sytuacjach krzywdą wyrządzaną korzystającym z niej.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2016-04-10 23:56:32

    Panie  Kijanka . o czym Pan mówi? . Ideału nie ma i nie będzie . Na tej ziemi , nikt nigdy nie zbuduje  raju i to Pan powinien wiedzieć i chyba wie. Więc po co te zastrzeżenia?  Żeby jątrzyć , mącić w głowach Polakom ? Którzy już i tak mają przysłowiowy metlik?  Tu hodzi o poprawę demografii  w naszym kraju , myślę ,ze słowo " demografia" nie stanowi dla Pana   pustego pojęcia.  Tylko szumowiny ,męty , liberałowie  , masoni i żydoneria  , czyli wrogowie  Polski , czego już nawet nie kryją   gdy są usuwani od przysłowiowych koryt mają podobną , czyli wrogą postawę    . Czyżby był Pan  z tej właśnie kasty  . A tak  w ogóle , to zaczynam  właśnie w tych komentarzach dziennikarzy z redakcji  " ŻP" , zauważać styl    antypolski , właśnie proliberalny . Szkoda , bo zawsze myślałem  - widząc naiwnie -  , że  jesteście  propolscy   lub co najmniej  chociaż obojętni . Ale widać ,że jest inaczej

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości