14 jednostek OSP z terenu powiatu jarosławskiego skorzysta z tegorocznego rozdania pieniędzy z rządowej puli programu „Mały strażak”, koordynowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Każda podpisała umowę na kwotę 10 tys. zł.
Celem programu zwanego „Mały Strażak” jest doposażenie jednostek OSP, a przez to podniesienie ich gotowości bojowej. Przyznane pieniądze mogą one wydać na drobny sprzęt, jakże potrzebny w codziennej służbie.
W związku z przyznanym dofinansowaniem 9 sierpnia w siedzibie jarosławskiego starostwa parafowane zostały umowy z jednostkami OSP z terenu powiatu, które skorzystają z pieniędzy.
Na liście beneficjentów znalazły się[paywall] OSP: Chłopice, Jankowice, Duńkowice, Korczowa, Korzenica, Kramarzówka, Miękisz Nowy, Mołodycz, Pawłosiów, Pruchnik I, Pruchnik III, Rokietnica, Roźwienica i Sośnica.
Podczas spotkania starosta jarosławski Stanisław Kłopot mówił o znaczeniu tego typu formacji dla lokalnej społeczności, podkreślając, że dobrze przygotowana, wyposażona sprzętowo i wyszkolona jednostka OSP to po prostu gwarancja bezpieczeństwa.
– Dzięki dobrze wyposażonym jednostkom, ale przede wszystkim zaangażowaniu druhen i druhów ochotników, możemy czuć się bezpieczniej – zaznaczał.
Z informacji uzyskanych od komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu bryg. Krzysztofa Kowala wynika, że jednostki OSP objęte finansowym wsparciem w ramach programu będą mogły przeznaczyć na doposażenie po 10 tys. zł, bo tyle wyniosła kwota dotacji dla każdej z nich.
Oprócz wspomnianego gośćmi spotkania w starostwie byli także: sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Anna Schmidt, zastępca podkarpackiego komendanta PSP Daniel Dryniak, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Adam Skiba oraz poseł Tadeusz Chrzan.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To był jakiś napad, że włożyli maski? Nie, nie, oni zrobili to ze skromności.
Jak zwykle pan Dryniak musi się lansować, wymiotować się chce ????
Yaro!Zauważyłem to samo.On to umie i potrafi.
Z przodu grasuje wirus! Z tyłu udawać nie MUSZĄ. W jakich czasach żyjemy?! ????
To był jakiś napad, że włożyli maski? Nie, nie, oni zrobili to ze skromności.
Jak zwykle pan Dryniak musi się lansować, wymiotować się chce ????
Yaro!Zauważyłem to samo.On to umie i potrafi.