Reklama

Po pół roku – wrócili. Powitanie żołnierzy z XII zmiany PKW Łotwa

Uroczyste pożegnanie żołnierzy z 1 batalionu czołgów w Żurawicy, którzy wyjeżdżali na XII zmianę polskiego kontyngentu Łotwa, odbyło się 9 stycznia br. Półroczna służba poza granicami kraju w składzie kanadyjskiej batalionowej grupy bojowej zakończona. Żurawiccy czołgiści wrócili.

Uroczyste powitanie mundurowych rozpoczęło się od meldunku złożonego przez dowódcę 1. Batalionu Czołgów ppłk. Marcina Komorka, zastępcy dowódcy 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej płk. Marcinowi Duszy. Wzięli w nim udział nie tylko dowódcy jednostek i przedstawiciele służb mundurowych, ale też władze samorządowe, duchowieństwo i rodziny żołnierzy. Protokół przekazania XII zmiany PKW Łotwa oficjalnie kończący misję podpisali płk Marcin Dusza i płk Marek Tarańczuk. Apel zakończyła uroczysta defilada pododdziałów.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama