Reklama

Po raz czwarty stali „Na brzegu liny”

Niedziela, 6 sierpnia, należała do Radymna. Czwarta edycja powroźniczo-szantowej imprezy „Na brzegu liny” zgromadziła wielu miłośników dawnych, lokalnych tradycji.

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku organizacji podjęli się: miasto Radymno, Miejski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Rozwoju Radymna Galeon. Nowym w gronie organizatorów było stowarzyszenie Kreatywna Pozytywka. Była część oficjalna i dobra muzyka. Grali m.in.: Jakub Paluszkiewicz, zespół Pod Wiatr oraz rzeszowska grupa Klang.

Kapryśna pogoda nie przeszkodziła poszukiwaczom wrażeń w uczestnictwie w „Wielkim Szukaniu Skarbów”, braniu udziału w zawodach sprawnościowych i różnorakich turniejach. Ci, którym dokuczał głód wiedzy, mogli go zaspokoić na warsztatach garncarskich i powroźniczych, a także spróbować sił w tworzeniu makram i pleceniu węzłów żeglarskich. Nie zabrakło szkolenia przypominającego zasady pierwszej pomocy.

Festiwal „Na brzegu liny” jest głębokim ukłonem w stronę powroźników, którzy od początku istnienia miasta, byli w nim obecni. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama