Niedziela, 6 sierpnia, należała do Radymna. Czwarta edycja powroźniczo-szantowej imprezy „Na brzegu liny” zgromadziła wielu miłośników dawnych, lokalnych tradycji.
Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku organizacji podjęli się: miasto Radymno, Miejski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Rozwoju Radymna Galeon. Nowym w gronie organizatorów było stowarzyszenie Kreatywna Pozytywka. Była część oficjalna i dobra muzyka. Grali m.in.: Jakub Paluszkiewicz, zespół Pod Wiatr oraz rzeszowska grupa Klang.
Kapryśna pogoda nie przeszkodziła poszukiwaczom wrażeń w uczestnictwie w „Wielkim Szukaniu Skarbów”, braniu udziału w zawodach sprawnościowych i różnorakich turniejach. Ci, którym dokuczał głód wiedzy, mogli go zaspokoić na warsztatach garncarskich i powroźniczych, a także spróbować sił w tworzeniu makram i pleceniu węzłów żeglarskich. Nie zabrakło szkolenia przypominającego zasady pierwszej pomocy.
Festiwal „Na brzegu liny” jest głębokim ukłonem w stronę powroźników, którzy od początku istnienia miasta, byli w nim obecni.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze