Ostatnia niedziela sierpnia była dniem, w którym dubiecki Rynek wypełniły zachwycające mnogością kolorów i precyzją wykonania dożynkowe wieńce złożone przez delegacje poszczególnych sołectw gminy. Dożynkowe święto upłynęło pod znakiem słońca, dzielenia się chlebem i rywalizacji członkiń kół gospodyń.
Rolnikom dziękowano tego dnia za ogrom pracy włożonej w zapewnienie plonów i za to, że nie zabraknie chleba na stołach. Uroczystą okolicznościową mszę św. odprawił w ich intencji w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Dubiecku ks. proboszcz Zdzisław Babiarz. Po niej barwny dożynkowy korowód powędrował na Rynek, gdzie przedstawicielka KGW z terenu gminy Dubiecko Anna Potoczna przekazała dożynkowy bochen chleba na ręce gospodarza dożynek – burmistrza miasta i gminy Dubiecko Jacka Grzegorzaka. Świeżym wypiekiem poczęstowano następnie uczestników gminnych uroczystości.
Koła gospodyń z Bachórca, Przedmieścia Dubieckiego, Wybrzeża, Słonnego, Piątkowej, Huciska Nienadowskiego, Drohobyczki, Śliwnicy, Nienadowej Górnej, miejscowości Winne-Podbukowina oraz reprezentacja Stowarzyszenia Przyjaciół Miejscowości Nienadowa pochwaliły się swoimi wieńcami, eksponując je przy scenie. Każdy z nich zachwycał misternym wykonaniem. Częścią dożynkowych uroczystości były też występy, pokazy rekonstruktorów i „I Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń Gminy Dubiecko”.
W tym drugim zmierzono się w konkurencjach na najpiękniejszy wieniec, najlepsze stoisko kulinarne oraz zadaniach sprawnościowych. Zacne konkursowe jury w składzie Agata Pinda, Małgorzata Dachnowicz i Agnieszka Szybiak jednogłośnie stwierdziło, że I miejsce należy się KGW Winne Podbukowina, a na drugie zasłużyło KGW Słonne. Dwa równorzędnie trzecie miejsca przyznano natomiast dla KGW Wybrzeże i Stowarzyszenia Przyjaciół Miejscowości Nienadowa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze