Reklama

Pod skrzydłami św. Huberta są od 70 lat: Koło Łowieckie Bażant w Przeworsku

„Być myśliwym to zaszczyt i honor. Być etycznym myśliwym to obowiązek” – taka dewiza przyświeca od lat członkom Koła Łowieckiego „Bażant” w Przeworsku. W lipcu br. skupieni w nim myśliwi świętowali okrągły jubileusz 70-lecia. Jego pokłosiem jest otwarta 5 listopada wystawa w Muzeum w Przeworsku.

Tegoroczny jubileusz, świętowany przez członków przeworskiego koła „Bażant”, łączył w sobie gratulacje i życzenia oraz podziękowania zasłużonym myśliwym. Jako że 70 lat to szmat czasu, okres ten postanowiono przypomnieć w formie wystawy zatytułowanej „Na chwałę polskiego łowiectwa. 70 lat Koła Łowieckiego Bażant w Przeworsku”, którą oglądać można w muzealnych wnętrzach do 3 grudnia.

Otwarcie ekspozycji zainaugurował sygnał „Zbiórka myśliwych”, odegrany przez sygnalistę Artura Niemca. Przybyłych powitał w imieniu członków koła prezes KŁ „Bażant” Andrzej Mazurek, przypominając początki organizacji sięgające 1953 roku (choć wywodzi się ona z Towarzystwa Myśliwskiego założonego już w 1948 r.) oraz...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 73% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama