„Być myśliwym to zaszczyt i honor. Być etycznym myśliwym to obowiązek” – taka dewiza przyświeca od lat członkom Koła Łowieckiego „Bażant” w Przeworsku. W lipcu br. skupieni w nim myśliwi świętowali okrągły jubileusz 70-lecia. Jego pokłosiem jest otwarta 5 listopada wystawa w Muzeum w Przeworsku.
Tegoroczny jubileusz, świętowany przez członków przeworskiego koła „Bażant”, łączył w sobie gratulacje i życzenia oraz podziękowania zasłużonym myśliwym. Jako że 70 lat to szmat czasu, okres ten postanowiono przypomnieć w formie wystawy zatytułowanej „Na chwałę polskiego łowiectwa. 70 lat Koła Łowieckiego Bażant w Przeworsku”, którą oglądać można w muzealnych wnętrzach do 3 grudnia.
Otwarcie ekspozycji zainaugurował sygnał „Zbiórka myśliwych”, odegrany przez sygnalistę Artura Niemca. Przybyłych powitał w imieniu członków koła prezes KŁ „Bażant” Andrzej Mazurek, przypominając początki organizacji sięgające 1953 roku (choć wywodzi się ona z Towarzystwa Myśliwskiego założonego już w 1948 r.) oraz...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 73% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze