Reklama

Podhalańczycy świętowali pod Giewontem

W Zakopanem odbyło się dwudniowe święto 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. W uroczystościach uczestniczył dowódca generał Dariusz Lewandowski, szefowie i żołnierze jednostek podległych rzeszowskiej brygadzie, m.in. z: Przemyśla, Jarosławia i Żurawicy.

Dlaczego Zakopane? Na tamtejszym cmentarzu spoczywają – patron brygady gen. Mieczysław Boruta-Spiechowicz oraz twórca formacji podhalańskich gen. Andrzej Galica.

Na ich grobach w kwaterze legionowej na cmentarzu parafialnym przy ul. Nowotarskiej uczestnicy[paywall] uroczystości, m.in. starosta tatrzański Piotr Bąk i burmistrz Zakopanego Leszek Dorula, złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze.

W Sanktuarium Najświętszej Rodziny natomiast odprawiona została uroczysta msza święta w intencji żołnierzy i pracowników jednostki.

Na Dolnej Równi Krupowej zorganizowany został natomiast uroczysty apel, a na finał piknik wojskowy i pokaz sprzętu używanego przez podhalańczyków.

Jednostki podległe 21 Brygadzie Strzelców Podhalańskich stacjonują w pięciu podkarpackich miastach oraz Kłodzku.

W uroczystościach uczestniczyli dowódcy 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy ppłk Rafał Kluz, 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu ppłk Wojciech Drapała oraz zastępca dowódcy 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu mjr Bartłomiej Kaszyński.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama