Reklama

„Podhalańska” krew w hołdzie Wyklętym

25 lutego br. żołnierze 5 batalionu strzelców podhalańskich w Przemyślu w cenny sposób uczcili pamięć „żołnierzy wyklętych”. Na przemyskim Rynku zorganizowali akcję krwiodawstwa.

Mottem ich przedsięwzięcia były słowa Jana Pawła II, wypowiedziane podczas Światowego Dnia Krwiodawców w 2004 r. – „Oddając własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to gest wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia... Niech dawcy krwi, którym należy się[paywall] wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich krajach świata”.

Hasłem zaś – „SpoKREWnieni służbą w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.” Dzień Żołnierzy Wyklętych w br. przypadł 1 marca, ale przemyscy „podhalańczycy” oddanie im hołdu rozpoczęli wcześniej.

Krwiobus stał naprzeciw przemyskiego magistratu. Akcję zorganizował Klub HDK „Żołnierski dar” przy 5 bsp, a w roli współorganizatorów wystąpiło dowództwo i kadra batalionu oraz Urząd Miejski w Przemyślu.

Ten najcenniejszy lek mogli oddać wszyscy chętni. Kiedy podsumowano akcję, okazało się, że łącznie oddano 11,25 l krwi.

W 2021 r. żołnierze 5 batalion strzelców podhalańskich oddali prawie 300 l krwi.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    superdrab_21 2022-03-05 20:38:50

      Szacunek za akcję. Ale proponuję, żeby podhalańczycy zapoznali się z historią. Przekaz  partyjny - kiedyś PZPR, czy aktualnie PiS nie jest tożsamy z faktami.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama