Tegoroczne dożynki w gminie Żurawica połączone zostały z III Pielgrzymką Służb Mundurowych Powiatu Przemyskiego i odbęda się 27 bm.
Wydarzenie o g. 10 zainicjuje msza św. pielgrzymkowo-dożynkowa w kościele w Wyszatycach pod przewodnictwem biskupa Stanisława Jamrozka. Następnie goście barwnym, dożynkowym korowodem przejdą na stadion Gromu Wyszatyce.
Przed nami tradycyjne obrzędy dożynkowe, występ Zespołu Śpiewaczego „Wyszatyczanie” oraz artystyczny debiut grupy „Młodzi Wyszatyczanie”. Popis dadzą Harcerska Orkiestra Dęta Hufca Ziemi Przemyskiej pod batutą kapelmistrza Jana Łaskarzewskiego i zawodnicy Akrobatyka Fit Kids Przemyśl.
Później na scenę wkroczą Aglet oraz NFS i AXA – zespoły wokalne z Klubu 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich. Do późnej nocy publiczność bawić będzie Verners.
Przez całe popołudnie trwać będzie pokaz zabytkowych pojazdów i delektować się będzie można specjałami KGW. Nie zbaraknie wojskowej grochówki, a dla dzieciaków animacji, malowania buziek, kolorowych warkoczyków i innych atrakcji.
Zapraszamy!

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze