Po raz trzynasty w Wiązownicy odbył się przegląd teatrzyków jasełkowych. Zaprezentowało się 6 grup teatralnych i choć spotkanie nie miało charakteru konkursowego, wszyscy jego uczestnicy zostali nagrodzeni.
– Przegląd robimy po to, żeby pokazać to, co jest najfajniejsze w szkołach, pokazać teatrzyki jasełkowe, które nie zawsze wychodzą poza ich mury. Organizujemy go także po to, żeby dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, jak również, by mogły wymienić się doświadczeniami – wyjaśnia organizatorka jasełkowej imprezy dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiązownicy Agnieszka Kukułka[paywall] . W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 6 zespołów teatralnych. – W tej grupie były dwa zespoły przedszkolne z Szówska i Wiązownicy oraz cztery grupy szkolne z Ryszkowej Woli, Mołodycza, Manasterza i Zapałowa. Jeden zespół z powodu absencji chorobowej aktorów nie dojechał – wylicza A. Kukułka. Młodzi adepci sztuki teatralnej zaprezentowali swoje talenty, a komisja artystyczna przeglądu, której przewodniczyła instruktorka teatralna Zofia Kolasa, wyłapywała perełki tych przedstawień. W podsumowaniu całego wydarzenia właśnie te mocne strony, od dobrej dykcji, poprzez ciekawy scenariusz, po oprawę plastyczną i stroje, zostały pochwalone, a zebrana publiczność, najczęściej najbliższa rodzina aktorów, pękała z dumy. Nagrody, dyplomy i podziękowania opiekunom i małym wykonawcom wręczył ich fundator, wójt Marian Jerzy Ryznar, który przegląd też otwierał. – Atmosfera była bardzo sympatyczna. Wydaje mi się, że wszyscy się dobrze bawili, a o to w tym wszystkim chodzi – podsumowuje A. Kukułka.
fot.Bartłomiej Pacek
Przegląd, być może nawet bardziej niż sami aktorzy, przeżywali rodzice, dziadkowie i babcie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze