„Setka Komandosa” to rywalizacja na dystansie 100 km organizowana przez Wojskowy Klub Sportowy „Meta”. 9. edycja tego wydarzenia odbyła się w nocy z 21 na 22 marca br., a wzięli w niej udział m.in. żołnierze 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Przemyska brygada wystawiła do tego arcywymagającego przedsięwzięcia dwa zespoły, które z powodzeniem rywalizowały na ekstremalnie trudnej trasie. To żołnierze z 201. i 202. batalionu obrony pogranicza oraz sztabu brygady. Przemierzyli 100 kilometrów, zmagając się z ogromnym wysiłkiem i narastającym zmęczeniem, wymagającym przede wszystkim pokonania własnych słabości. Był reżim czasowy. Musieli to zrobić w ciągu 20 godzin. Zaliczyć trasę podzieloną na pięć etapów[paywall]. Pierwsze 40 km musieli pokonać w pełnym umundurowaniu, w tym 20 km z plecakiem o wadze minimum 10 kg. Pozostałe 60 km trasy mogli pokonać w stroju sportowym. W biegu wystartowało 888 zawodników, z których do mety dobiegło 719. Wszyscy zawodnicy przemyskiej brygady bieg ukończyli.
„Setka Komandosa” jest elementem Wielkiego Szlema Komandosa – w ciągu jednego roku trzeba ukończyć cykl pięciu komandoskich imprez biegowych: Ćwiartkę Komandosa (10 km biegu w umundurowaniu z 10-kilogramowym plecakiem), Półmaraton Komandosa (21 km biegu w umundurowaniu z 10-kilogramowym plecakiem), Setkę Komandosa (100 km biegu: 20 km w umundurowaniu z 10-kilogramowym plecakiem; 20 km w umundurowaniu; 60 km w stroju sportowym), Bieg o Nóż Komandosa (15 km biegu w umundurowaniu) oraz Maraton Komandosa (42 km biegu w umundurowaniu z 10-kilogramowym plecakiem).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze