Reklama

Pokonali ekstremalną „Setkę Komandosa 2025”

„Setka Komandosa” to rywalizacja na dystansie 100 km organizowana przez Wojskowy Klub Sportowy „Meta”. 9. edycja tego wydarzenia odbyła się w nocy z 21 na 22 marca br., a wzięli w niej udział m.in. żołnierze 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Przemyska brygada wystawiła do tego arcywymagającego przedsięwzięcia dwa zespoły, które z powodzeniem rywalizowały na ekstremalnie trudnej trasie. To żołnierze z 201. i 202. batalionu obrony pogranicza oraz sztabu brygady. Przemierzyli 100 kilometrów, zmagając się z ogromnym wysiłkiem i narastającym zmęczeniem, wymagającym przede wszystkim pokonania własnych słabości. Był reżim czasowy. Musieli to zrobić w ciągu 20 godzin. Zaliczyć trasę podzieloną na pięć etapów[paywall]. Pierwsze 40 km musieli pokonać w pełnym umundurowaniu, w tym 20 km z plecakiem o wadze minimum 10 kg. Pozostałe 60 km trasy mogli pokonać w stroju sportowym. W biegu wystartowało 888 zawodników, z których do mety dobiegło 719. Wszyscy zawodnicy przemyskiej brygady bieg ukończyli.

„Setka Komandosa” jest elementem Wielkiego Szlema Komandosa – w ciągu jednego roku trzeba ukończyć cykl pięciu komandoskich imprez biegowych: Ćwiartkę Komandosa (10 km biegu w umundurowaniu z 10-kilogramowym plecakiem), Półmaraton Komandosa (21 km biegu w umundurowaniu z 10-kilogramowym plecakiem), Setkę Komandosa (100 km biegu: 20 km w umundurowaniu z 10-kilogramowym plecakiem; 20 km w umundurowaniu; 60 km w stroju sportowym), Bieg o Nóż Komandosa (15 km biegu w umundurowaniu) oraz Maraton Komandosa (42 km biegu w umundurowaniu z 10-kilogramowym plecakiem).

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/04/2025 18:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama