Dofinansowanie na zakup sprzętu i remonty strażnic na kwotę ponad 460 tys. zł otrzymały jednostki OSP z czterech naszych powiatów. Przyznane zostało przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Wsparciem mogły być objęte jednostki OSP wpisane do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG), ale także te, które pretendują do spełnienia warunków włączenia do tego systemu. Maksymalna kwota dofinansowania na remont strażnic wynosiła do 20 tys. zł. Pieniądze strażacy ochotnicy mogą przeznaczyć m.in.: na remonty posadzek, dachów, elewacji i stolarki okiennej, a także instalacji elektrycznej. Można było się starać również o dotację na zakup sprzętu[paywall].
Dla jednostek OSP z naszych czterech powiatów: jarosławskiego, przemyskiego, lubaczowskiego i przeworskiego dofinansowanie wyniosło ponad 460 tys. zł. Otrzymały je zarówno jednostki objęte KSRG, jak i spoza systemu.
Pieniądze na zakup sprzętu otrzymały OSP (należące do KSRG) z: Radymna, Birczy, Sieniawy i Horyńca-Zdroju. MSWiA dofinansowanie na ten sam cel przyznało też jednostkom spoza KSRG, czyli: Korczowej, Cieszacina Wielkiego i Zgody.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze