Reklama

Pół wieku razem, a nawet dłużej! Świętowali w Lubaczowie i Narolu

W czwartek, 15 września, w gminie Narol jak co roku obchodzone były małżeńskie jubileusze. W roku 2022 Złote Gody świętowało 9 par, a 4 kolejne mogły się pochwalić wspólną, diamentową rocznicą. Tydzień później podobna uroczystość miała miejsce w Lubaczowie.

Uroczystość w Narolu rozpoczęła msza święta pod przewodnictwem ks. Juliana Leńczuka. Szanowni jubilaci otrzymali podczas niej listy gratulacyjne. Po udaniu się małżonków do restauracji Pałacowa Grzegorz Dominik – burmistrz Miasta i Gminy Narol, Krzysztof Szawara – przewodniczący rady miejskiej oraz Anna Sikora – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Narolu również przeszli do wręczenia bohaterom tego dnia medali za długoletnie pożycie małżeńskie oraz pamiątkowych statuetek i kwiatów.

Pary małżeńskie z Lubaczowa zebrały się równo tydzień później w Sanktuarium MB Łaskawej, by na mszy świętej odprawionej przez ks. Andrzeja Stopyrę podziękować za pół wieku małżeństwa. Następnie w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury burmistrz Krzysztof Szpyt wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Anną Gorzelnik i ks. Andrzejem Stopyrą dokonał aktu dekoracji i wręczył małżonkom pamiątkowe medale. Wszystkim jubilatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych, pięknych wspólnych lat.

Reklama


fot.UG Lubaczów/M.Kuźmiński
Małżonkowie, którzy 50-lecie pożycia małżeńskiego świętowali w Lubaczowie.

Jubilaci z Narola

W Narolu, medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” otrzymali: Bernarda i Michał Beniowie z Narola, Władysława i Stanisław Chmielowcowie z Chlewisk, Krystyna i Władysław Farionowie z Rudy Różanieckiej, Zofia i Zdzisław Farionowie z Rudy Różanieckiej, Józefa i Kazimierz Kowalczukowie z Lipia, Eugenia i Tadeusz Luchowscy z Huty Różanieckiej, Cecylia i Józef Patowie z Łówczy, Julia i Władysław Rebizantowie z Narola oraz Anna i Adam Wolańczykowie z Łówczy. Z okazji Diamentowych Godów uhonorowani zostali: Antoni i Zofia Kłakowie z Lipia, Maria i Grzegorz Pudełkowie z Chlewisk, Leokadia i Andrzej Stupakowie z Płazowa oraz Maria i Bronisław Wróblowie z Lipia. 

Reklama

 

Złote pary z gminy Lubaczów

Jeśli chodzi o gminę Lubaczów, pół wieku razem przeżyli: Helena i Marian Błaszkiewiczowie, Apolonia i Stanisław Brosiowie, Janina i Andrzej Gardzielikowie, Olga i Jan Greniowie, Maria i Zbigniew Hecowie, Irena i Józef Jarosiewiczowie, Michalina i Tadeusz Krylowie, Stanisława i Roman Kwiatkowie, Janina i Józef Leszczyńscy, Stefania i Mieczysław Mazurkiewiczowie, Helena i Wiesław Mederowie, Czesława i Władysław Nieckarzowie, Kazimiera i Władysław Pawlukowie, Janina i Krzysztof Pierógowie, Danuta i Bolesław Słotwińscy, Elżbieta i Adam Sobczakowie, Wiesława i Józef Sobczakowie, Krystyna i Marek Stelmachowie, Helena i Zbigniew Szczepanikowie, Władysława i Jan Szkołowie, Kazimiera i Zbigniew Szynalowie, Genowefa i Kazimierz Wantuchowie, Maria i Władysław Żabowie oraz Maria i Tadeusz Żabczakowie.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama