W czwartek, 15 września, w gminie Narol jak co roku obchodzone były małżeńskie jubileusze. W roku 2022 Złote Gody świętowało 9 par, a 4 kolejne mogły się pochwalić wspólną, diamentową rocznicą. Tydzień później podobna uroczystość miała miejsce w Lubaczowie.
Uroczystość w Narolu rozpoczęła msza święta pod przewodnictwem ks. Juliana Leńczuka. Szanowni jubilaci otrzymali podczas niej listy gratulacyjne. Po udaniu się małżonków do restauracji Pałacowa Grzegorz Dominik – burmistrz Miasta i Gminy Narol, Krzysztof Szawara – przewodniczący rady miejskiej oraz Anna Sikora – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Narolu również przeszli do wręczenia bohaterom tego dnia medali za długoletnie pożycie małżeńskie oraz pamiątkowych statuetek i kwiatów.
Pary małżeńskie z Lubaczowa zebrały się równo tydzień później w Sanktuarium MB Łaskawej, by na mszy świętej odprawionej przez ks. Andrzeja Stopyrę podziękować za pół wieku małżeństwa. Następnie w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury burmistrz Krzysztof Szpyt wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Anną Gorzelnik i ks. Andrzejem Stopyrą dokonał aktu dekoracji i wręczył małżonkom pamiątkowe medale. Wszystkim jubilatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych, pięknych wspólnych lat.

fot.UG Lubaczów/M.Kuźmiński
Małżonkowie, którzy 50-lecie pożycia małżeńskiego świętowali w Lubaczowie.
W Narolu, medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” otrzymali: Bernarda i Michał Beniowie z Narola, Władysława i Stanisław Chmielowcowie z Chlewisk, Krystyna i Władysław Farionowie z Rudy Różanieckiej, Zofia i Zdzisław Farionowie z Rudy Różanieckiej, Józefa i Kazimierz Kowalczukowie z Lipia, Eugenia i Tadeusz Luchowscy z Huty Różanieckiej, Cecylia i Józef Patowie z Łówczy, Julia i Władysław Rebizantowie z Narola oraz Anna i Adam Wolańczykowie z Łówczy. Z okazji Diamentowych Godów uhonorowani zostali: Antoni i Zofia Kłakowie z Lipia, Maria i Grzegorz Pudełkowie z Chlewisk, Leokadia i Andrzej Stupakowie z Płazowa oraz Maria i Bronisław Wróblowie z Lipia.
Jeśli chodzi o gminę Lubaczów, pół wieku razem przeżyli: Helena i Marian Błaszkiewiczowie, Apolonia i Stanisław Brosiowie, Janina i Andrzej Gardzielikowie, Olga i Jan Greniowie, Maria i Zbigniew Hecowie, Irena i Józef Jarosiewiczowie, Michalina i Tadeusz Krylowie, Stanisława i Roman Kwiatkowie, Janina i Józef Leszczyńscy, Stefania i Mieczysław Mazurkiewiczowie, Helena i Wiesław Mederowie, Czesława i Władysław Nieckarzowie, Kazimiera i Władysław Pawlukowie, Janina i Krzysztof Pierógowie, Danuta i Bolesław Słotwińscy, Elżbieta i Adam Sobczakowie, Wiesława i Józef Sobczakowie, Krystyna i Marek Stelmachowie, Helena i Zbigniew Szczepanikowie, Władysława i Jan Szkołowie, Kazimiera i Zbigniew Szynalowie, Genowefa i Kazimierz Wantuchowie, Maria i Władysław Żabowie oraz Maria i Tadeusz Żabczakowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze