5 wypadków, 5 osób rannych, 0 ofiar śmiertelnych. To wstępny bilans sylwestrowo-noworocznego weekendu na podkarpackich drogach.
Funkcjonariusze policji, którzy w tych dniach, z jeszcze większą uwagą przyglądali się kierowcom, zwracali uwagę na wszystkie wykroczenia. Nie stosowali taryfy ulgowej w stosunku do tych, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko po alkoholu. Podkarpaccy funkcjonariusze zatrzymali 17 nietrzeźwych kierowców.
Skupili się również na nich rankiem 2 stycznia. Akcja „Trzeźwy poranek” zakończyła się skontrolowaniem 18 tys. 174 kierowców. 10 z nich wydmuchało ponad 0,5 promila, co w Polsce jest przestępstwem. Kolejnych 12 w organizmie miało nieco mniej alkoholu, więc odpowiedzą za wykroczenie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze