Przez cały marzec, Policja w całym kraju prowadzi akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą: „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”. Kierowana jest do wszystkich uczestników ruchu drogowego – zarówno zmotoryzowanych, jak i pieszych.
Działania prowadzone przez mundurowych mają na celu uświadomienie poruszającym się po polskich drogach kierowcom i pieszym, jak ważne są zarówno stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, jak i ostrożność oraz szczególna ostrożność, mimo otaczających zewsząd czynników rozpraszających uwagę: telefonów, nawigacji czy głośnej muzyki.
Policja przypominać będzie, że nie tylko zmysł wzroku, ale i słuch w znacznym stopniu wpływaja na bezpieczeństwo na drogach. Słuchając głośnej muzyki, zwłaszcza przez słuchawki, uczestnik ruchu drogowego może nie usłyszeć klaksonu, syren pojazdów uprzywilejowanych bądź ostrzeżeń innych, co może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze