Ostatnia (26 lutego br.) sesja Rady Miasta Przemyśla była trochę senna, do czasu, gdy Dariusz Iwaneczko (PiS) zaproponował, aby postawić obok pomnik Dobrego Wojaka Szwejka pomnik wolnych piesków.
Program był obfity w projekty uchwał, ale większość czasu radni spędzili na wysłuchaniu informacji o stanie bezpieczeństwa w mieście i powiecie przemyskim (za lata 2011 – 2014), przedstawionej przez komendanta miejskiego Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu insp. dra Krzysztofa Pobutę oraz komendanta Straży Miejskiej Jana Geneję. Raport opatrzony został szeregiem infografik, według których w nadsańskim mieście jest coraz bezpieczniej. „Przestępczość spada, wykrywalność wzrasta. Przestępczość w mieście spadła i to dość znacznie. W roku ubiegłym, w porównaniu z 2013 rokiem, spadła o 300 przypadków. Mieszkańcy Podkarpacia najbardziej boją się brawurowej jazdy kierowców. Niestety, rośnie liczba pijących” – to jeden z wielu wniosków owej prezentacji.
Problem w tym, że opłata była bardzo niechętnie uiszczana. Egzekucja należności wymagała wielu czynności administracyjnych. – A kto lubi płacić podatki? Przyznawanie się do tego, że są problemy ze ściąganiem obowiązkowej opłaty, nie za dobrze świadczy o gospodarzach miasta – stwierdził na początek radny Dariusz Iwaneczko (PiS).
– To bardzo dobry chwyt wizerunkowy. Najpierw łupnąć mieszkańców podatkiem od nieruchomości, a potem chcemy się przypodobać i likwidujemy podatek od psa, dajemy zniżki na bilety MZK. Powiem szczerze, to bardzo wątpliwa dla mieszkańców zniżka. Jestem za oszczędnościami, ale to jest śmieszne – analizował radny Wojciech Błachowicz (PO).
– Gest bardzo prospołeczny, ale czy na taki właśnie oczekują mieszkańcy? Taki sam prospołeczny jak podwyżka podatku od nieruchomości. Likwidując ten podatek, dokonamy autokastracji rady miasta. Żaden grosz nie śmierdzi, w przeciwieństwie do tych psich kup, ścielących się po ulicach miasta. Przychodząc dzisiaj na sesję, naliczyłem ich na trasie mojej wędrówki aż cztery! To też trzeba posprzątać i te pieniądze między innymi na to szły – stwierdził D. Iwaneczko.– Mam w związku z tym propozycję upamiętnienia likwidacji podatku od psa. Otóż postawmy koło pomnika Dobrego Wojaka Szwejka pomnik psa. Wszak dzielny Szwejk był miłośnikiem tych zwierząt. A jak już to uczynimy, to w folderach turystycznych napiszmy, że Przemyśl to miasto Szwejka i wolnych piesków! – zakończył radny PiS.
Uchwała oczywiście przeszła, bo koalicja (oprócz wstrzymujących się od głosu radnych PiS – D. Iwaneczki i Eugeniusza Strzałkowskiego) głosowała „za”.
Przemyscy radni przyjęli także uchwały o m.in.: zniesieniu ulgi za wywóz odpadów komunalnych dla osób posiadających Kartę Rodziny Wielodzietnej 3+, o realizacji przez MOPS podprogramów „Młodzi na start”, „Rodzina naszym atutem” i „Aktywna mama”, programie opieki nad zwierzętami bezdomnymi czy zbyciu dwóch nieruchomości stanowiących własność miasta. Wszystkie zyskały ich aprobatę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dziś zwróciłem uwagę kobiecie na ul. Glazera, że zesrała się psem na trawnik przy chodniku... Wypatrzyła się na mnie... ehh... daleko nam jeszcze do Europy dopóki sramy na własne drogi.
Kobieta psem się zesrała ?? To co ona jadła, karmę dla psów ?Ja pierniczę, ale wyrażenie hahahaha .Nie lepiej napisać, żę pies się zesrał prowadzony przez kobietę ?Hahahahahaha !
@ktosia, a co to za różnica czy nawaliła Pani czy jej pupil ? śmierdzi tak samo. Dla mnie to jest znak równości między zesraniem się właściciela psa, a psem który sra koło właściciela. Ktosia... czy masz psa i nim srasz ludziom po trawnikach ? Specjalnie dla Ciebie https://www.youtube.com/watch?v=wCyhy4JUGMg
Też nie przepadam za psim gównem na chodniku, ale na tym czymś, co w naszym mieście uważane jest za trawniki, to już mniej szokują mnie psie fekalia. Wszak prawdziwe trawniki to ja ostatnio widziałem w UK, natomiast to co u nas za takowy jest uważane jest raczej czymś przejściowym pomiędzy łąką śródleśną a trawnikiem z prawdziwego zdarzenia.
iwaneczko - następnym razem zaproponuj pomnik wolnego ukraińca
fajnie, jestem za bo wole pomnik psa jak jakiegoś klechy! psy to przyjaciele ludzi a oni.... i może razem z tym wreszcie zwierzaki będą mieć większe prawa do ochrony bo jak do tej pory to fikcja
Byłoby super, niestety w Polsce nadal pokutuje mentalność rodem ze średniowiecza...
Dziś zwróciłem uwagę kobiecie na ul. Glazera, że zesrała się psem na trawnik przy chodniku... Wypatrzyła się na mnie... ehh... daleko nam jeszcze do Europy dopóki sramy na własne drogi.
Kobieta psem się zesrała ?? To co ona jadła, karmę dla psów ?Ja pierniczę, ale wyrażenie hahahaha .Nie lepiej napisać, żę pies się zesrał prowadzony przez kobietę ?Hahahahahaha !
@ktosia, a co to za różnica czy nawaliła Pani czy jej pupil ? śmierdzi tak samo. Dla mnie to jest znak równości między zesraniem się właściciela psa, a psem który sra koło właściciela. Ktosia... czy masz psa i nim srasz ludziom po trawnikach ? Specjalnie dla Ciebie https://www.youtube.com/watch?v=wCyhy4JUGMg