Reklama

Pomysł „Bazy” na ratowanie życia

Edukacja od najmłodszych lat, pokazywanie, jak wdrażać w życie zasady udzielania pierwszej pomocy to jedne z głównych założeń projektu Fundacji Centrum Edukacji „Baza” w Przemyślu.

Kilka dni temu doszło do inauguracji projektu pod nazwą „Ratuję życie w domu i w szkole”, który jest finansowany z środków Fundacji PZU. Podstawowym założeniem jest przeprowadzanie zajęć z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych.

Zajęcia będą realizowane w placówkach w Przemyślu oraz powiecie przemyskim. Oprócz tego członkowie fundacji przewidują przeprowadzenie podobnych dla[paywall] seniorów, przy współpracy z przemyskim oddziałem Caritas. Chcą także odwiedzić Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej  w Przemyślu.

– Ale to nie wszystko. W ramach projektu przeprowadzimy konkurs plastyczny pod hasłem „Ratuję ludzkie życie” wśród uczniów przedszkoli oraz szkół podstawowych oraz zorganizujemy mistrzostwa Przemyśla w zakresie udzielania pierwszej pomocy dla wszystkich uczestników. To będzie finał naszego pomysłu – powiedział wiceprezes Fundacji Centrum Edukacji „Baza” w Przemyślu Łukasz Hamryszczak.

Reklama

Jednym z owoców projektu będzie wydanie i dystrybucja książeczek z instrukcją udzielenia pierwszej pomocy w języku polskim oraz angielskim, które trafią do przemyskich przedszkoli i szkół podstawowych (łącznie wydanych zostanie 1 tys. egzemplarzy).

Pierwsze zajęcia w ramach tej cennej inicjatywy odbyły się 28 października br., w Niepublicznym Przedszkolu Edukacyjnym „Kraina Odkrywców” w Przemyślu. Poprowadził je dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu Rafał Kijanka. Zajęcia obejmowały udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej z użyciem fantomów i defibrylatora szkoleniowego AED.

Reklama

– Dzieci naprawdę z zaciekawieniem słuchały oraz chętnie brały udział w ćwiczeniach. Nie ma nic cenniejszego od zdrowia i życia ludzkiego, dlatego tak ważne są tego typu szkolenia od najmłodszych lat. Po zakończeniu szkolenia każde z dzieci otrzymało certyfikat uczestnictwa, opaskę odblaskową oraz brelok odblaskowy – podsumował Ł. Hamryszczak.


fot.ze zbiorów własnych
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama