Reklama

Ponad 160 tys. zł trafiło do najzdolniejszej młodzieży powiatu

11/11/2020 07:57

Aż 254 uczniów zapracowało w ubiegłym roku na stypendium starosty jarosławskiego. Pulę 163 tys. 700 zł zgodnie z wytycznymi rady rozdysponował pomiędzy nich pod koniec ubiegłego tygodnia Stanisław Kłopot. Najwięcej stypendystów dostarczyło I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika.

– Wszystkim stypendystom gratulujemy naukowych osiągnięć i rozwijania poznawczej pasji oraz dziękujemy za godne reprezentowanie swoich szkół i jarosławskiego powiatu w regionie i w Polsce – komentował fakt przyznania tych szczególnych wyróżnień starosta S. Kłopot, podkreślając i doceniając wkład[paywall] w sukcesy edukacyjne jarosławskiej młodzieży i ich rodziców. O „swoich” ludziach nie zapomniała też naczelnik wydziału oświaty Marta Kurpiel, przypominając o tym, że za osiągnięciami uczniów stoją też ich nauczyciele. – Podziękowania i wyrazy uznania zostały skierowane również do nauczycieli i wychowawców, bez których pracy, wsparcia i pomocy uczniowie nie rozwijaliby swoich umiejętności i zainteresowań i nie osiągnęli tak znaczących sukcesów – mówiła pani naczelnik.

254 wyróżnionych

Kryteria przyznania stypendium starosty były dwa. Wyróżnienie to odbierali uczniowie, którzy na koniec ubiegłego roku mogli się poszczycić średnią ocen na poziomie 4,90 i przynajmniej dobrą oceną z zachowania. Drugą ścieżką do otrzymania stypendium było osiągnięcie statusu laureata lub finalisty międzynarodowej lub krajowej olimpiady przedmiotowej, a jednocześnie konieczne było utrzymanie średniej ocen 4,8 na koniec roku i co najmniej dobrej oceny z zachowania. Stypendia trafiły do 254 uczniów.

Najwięcej z nich, bo 103, to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Drugi w tej zaszczytnej kategorii był Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego, gdzie wyróżniono w ten sposób 65 uczniów. W pozostałych placówkach prowadzonych przez powiat było ich już zdecydowanie mniej. W Zespole Szkół Innowacyjnych – 32, w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Banacha – 26, w Zespole Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących im. Marii Curie-Skłodowskiej – 13, w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej – 9, a stawkę zamknął Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego, który pochwalić się może szóstką stypendystów. Wszystkim serdecznie gratulujemy.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama