Dostępne w sklepach ozdoby wielkanocne to przeważnie plastikowa chińska tandeta. Trudno się więc dziwić, że te, które przygotowali uczestnicy tegorocznego Gminnego Konkursu Ozdób Wielkanocnych w Pawłosiowie, wzbudziły zachwyt jurorów konkursu. Ręcznie robione, dopieszczone w każdym szczególe cuda i cudeńka można było podziać 23 marca w Centrum Aktywności Lokalnej.
Tradycyjne, ręcznie wykonane ozdoby, które wpłynęły na konkurs, z powodzeniem mogą stanowić ozdobę wielkanocnego stołu. To prawdziwe małe dzieła sztuki.
Tegoroczna edycja wydarzenia cieszyła się wyjątkowym zainteresowanie. Łącznie o zwycięstwo rywalizowało 212 niepowtarzalnych prac, wykonanych przez dzieci, młodzież i dorosłych.
Ci, którzy postanowili spróbować swoich sił, mogli startować w kategorii: pisanka bądź palma wielkanocna.
Każda z prac naprawdę zachwycała oryginalnością, więc komisja, w której zasiadły[paywall] panie Monika Biskup-Wiśniowska, Monika Szarek i Małgorzata Szepelak, nie miała łatwego zadania.
Ostatecznie zadecydowano jednak w grupie najmłodszej (5 – 10 lat) przyznać laur zwycięstwa Zuzannie Kapicy (kategoria pisanka) oraz Sophie Farkas (kategoria palma). Kolejne miejsca zajęli: Ksawery Wota (drugie) i Fabian Duda (trzecie) – pisanka oraz Maja Pyc (drugie) i Oskar Kuryj (trzecie) – palma.
W grupie wiekowej 11 – 17 lat nagrody otrzymali: Paweł Świerk (1. miejsce), Martyna Kobietowska (2. miejsce) i Filip Łatka (3. miejsce) – kategoria pisanka oraz Milena Warzybok (1. miejsce), Maksymilian Pelc (2. miejsce) i Antoni Wilk (3. miejsce) – kategoria palma.
Wśród dorosłych przyznano jedynie 1. nagrodę. Otrzymał ją Jacek Pelc.
Oprócz tego w każdej kategorii wiekowej wręczono wyróżnienia. Nagrody laureatom wręczył wójt gminy Mariusz Reń, gratulując sukcesu i dziękując za trud włożony w przygotowanie konkursowych prac.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze