74 ochotników rozpoczęło w listopadzie br. szkolenie w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Tzw. dobrowolsi zgłosili się do 14. Dywizjonu Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu, by poznać podstawowe zagadnienia wojskowego rzemiosła.
Jest to już ostatni w tym roku turnus Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej w jarosławskim dywizjonie. Ochotnicy to grupa licząca 59 mężczyzn i 15 kobiet. Żołnierzom szkolenia podstawowego najważniejszy atrybut żołnierza – broń – przekazany został podczas uroczystej zbiórki. Dla wielu z nich tego rodzaju szkolenie to zupełnie nowe wyzwanie, wymagające sporego wysiłku, ale też jednocześnie okazja do zdobycia nowych umiejętności, poznania ciekawych ludzi i przeżycia niezapomnianej przygody. W gronie ochotników nie brakuje osób zainteresowanych wojskiem i militariami. Gros kandydatów docenia możliwość służenia Ojczyźnie, ale też rozwoju oraz poczucie stabilizacji, jaką daje kariera wojskowa.
Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa to forma aktywnej służby, która pozwala ochotnikom przystąpić do przeszkolenia wojskowego, bez konieczności wcześniejszego doświadczenia w armii. Obejmuje ona szkolenie podstawowe, które trwa łącznie 27 dni i finalizowane jest złożeniem przysięgi wojskowej. W trakcie szkolenia ochotnicy otrzymują wynagrodzenie na poziomie szeregowych zawodowych, a po jego zakończeniu mają pierwszeństwo w powołaniu do służby zawodowej. Kolejnym etapem jest szkolenie specjalistyczne, które trwa do 11 miesięcy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze