Prawie 5,5 mln zł z Rządowego Funduszu „Polski Ład” – Program Inwestycji Strategicznych otrzymał powiat jarosławski na przebudowę dróg na swoim terenie. 4 czerwca br. doszło do podpisania umowy na wykonawstwo. Inwestycje zrealizuje firma „Strabag” sp. z o.o. z Pruszkowa. Ma na to 12 miesięcy.
Umowę parafowali dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu Paweł Tworek oraz dyrektor techniczny pruszkowskiej firmy Maciej Łukaszek, a obecni byli także m.in.: starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz, wójt gminy Wiązownica Krzysztof Strent czy wójt gminy Radymno Bogdan Szylar.
Na podstawie umowy prace remontowo-budowlane przeprowadzone zostaną w sześciu miejscowościach. Za ponad 1 mln zł wyremontowane zostaną dwie ulice w ciągu drogi powiatowej Radymno – Wacławice – ulica Podmiejska w Skołoszowie oraz ulica 3 Maja w Radymnie. Wykonane zostanie odwodnienie tzw. korpusu drogowego, wybudowany zostanie 240-metrowy odcinek chodnika oraz wymieniona zostanie nawierzchnia ul. 3 Maja w Radymnie. W Surochowie za ponad pół miliona zł powstanie m.in. 400-metrowy fragment chodnika oraz zamontowane zostaną bariery ochronne[paywall]. Za 1 mln 230 tys. zł przebudowany zostanie ok. 2-kilometrowy odcinek drogi powiatowej Cetula – Piwoda. Dojdzie m.in. do: wyrównania istniejącej podbudowy, wykonania nowej nawierzchni, plantowania poboczy oraz regulacji wysokościowej zjazdów. Za prawie 1 mln zł przebudowany zostanie fragment drogi powiatowej Droga Przez Wieś w Jodłówce. Powstanie m.in. 400-metrowy odcinek chodnika, nawierzchnia z betonu asfaltowego oraz kompletne oznakowanie drogowe.
Prace prowadzone będą także na drodze powiatowej Wierzbna – Cieszacin, na prawie 800-metrowym odcinku. Dojdzie m.in. do: wykonania recyklingu nawierzchni, stworzenia warstwy wiążącej o grubości 8 cm, warstwy ścieralnej o gr. 4 cm, obustronnego ulepszenia poboczy (korą z frezowania i mieszanką z kruszywa) oraz oczyszczenia i wyprofilowania rowów. Wreszcie za ponad 700 tys. zł. przebudowana zostanie droga powiatowa Wólka Pełkińska – Kostków na długości 600 m. Dojdzie m.in. do: wykonania recyklingu nawierzchni, stworzenia warstwy wiążącej o grubości 8 cm, warstwy ścieralnej o gr. 4 cm, plantowania wraz z profilowaniem poboczy, oczyszczenia i wyprofilowania rowów oraz montażu barier ochronnych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze