BiOSG podaje, że od początku 2022 funkcjonariusze ujawnili już ponad 560 fałszywych dokumentów. Doświadczenie i wiedzę mundurowych wspomaga specjalistyczny sprzęt do analizy autentyczności dokumentów oraz międzynarodowa współpraca pomiędzy służbami, która prowadzi do szybkiej weryfikacji faktu wydania danego dokumentu.
Na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą „królują” podrobione prawa jazdy, dowody rejestracyjne oraz odbitki stempli kontroli granicznej. Cudzoziemcy zdobywają je, by ukryć przed służbami fakty przeterminowania pobytu.
Ostatnie przypadku ujawnienia fałszywych dokumentów miały miejsce kolejno w środę 7 września (10 fałszywych odbitek w dokumencie obywatelki Ukrainy), w piątek 9 września (dwa fałszywe stemple hiszpańskie) i w niedzielę 11 września (fałszywe prawo jazdy).

fot.serwis BiOSG
Ujawnione fałszywe stemple w dokumencie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze