Koła gospodyń wiejskich ponownie mogą się ubiegać o finansowe wsparcie z budżetu państwa na realizację różnego typu przedsięwzięć organizowanych na potrzeby swoich społeczności. Przyjmowanie wniosków ruszyło 24 marca. Można zdobyć maksymalnie 10 tysięcy złotych.
O dofinansowanie swojej działalności statutowej mogą się ubiegać koła gospodyń wiejskich z regionu. Warunkiem jest wpis do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich, prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wysokość dotacji, na jaką mogą liczyć koła, jest uzależniona od tego, ile mają członkiń (członków).
Na 8 tys. zł pomocy finansowej mogą liczyć te najmniejsze, do 30 osób. 9 tys. wsparcia to kwota, o którą mogą się starać KGW mające w swoich szeregach od 31 do 75 osób, natomiast najwyższa suma – 10 tys. zł – zarezerwowana jest dla organizacji składających się z ponad 75 osób. Otrzymane fundusze mogą być dla kół narzędziami rozwoju i poszerzyć możliwości ich działania. Mogą zostać spożytkowane np. na działalność społeczno-wychowawczą i oświatowo-kulturalną, ale też rozwój przedsiębiorczości czy krzewienie kultury ludowej.
Nabór wniosków ruszył i potrwa do 30 września br. Nie ma co zwlekać, bo jeśli budżet wyczerpie się wcześniej, pieniędzy może nie starczyć dla wszystkich zainteresowanych.
Jak zdobyć wspomniane fundusze? Trzeba w tym celu złożyć wniosek we właściwym ze względu na siedzibę koła biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Można też to zrobić za pośrednictwem platformy ePUAP, usługi mObywatel lub wysłać dokumenty pocztą. Pomoc będzie przyznawana zgodnie z kolejnością złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku. Co ważne, musi być wykorzystana do końca bieżącego roku. KGW będą się musiały z niej rozliczyć do końca stycznia przyszłego roku, składając stosowne sprawozdanie z przeprowadzonych działań.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze