W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie podpisanych zostało 160 umów w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Wsparcie otrzymały wszystkie gminy w regionie.
Rządowy program na lata 2024 – 2028 ma na celu zapewnienie pomocy w zakresie dożywiania osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, a także ograniczenie zjawiska niedożywienia, szczególnie wśród dzieci, młodzieży i osób starszych.
Z całą pewnością ten program przyczynia się do poprawy warunków życia, a także jest przeciwdziała ubóstwu i wykluczeniu społecznemu. Wspiera on gminy w realizacji ich zadań własnych poprzez udzielanie pomocy w formie posiłku, świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności, a także świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych.
– Adresatami programu są dzieci uczęszczające do żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dodatkowo także osoby dorosłe, w tym osoby starsze i osoby z niepełnosprawnościami
– powiedziała podczas konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 48% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze