Reklama

„Posiłek w szkole i w domu”. Dostały wszystkie gminy


W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie podpisanych zostało 160 umów w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Wsparcie otrzymały wszystkie gminy w regionie.


Rządowy program na lata 2024 – 2028 ma na celu zapewnienie pomocy w zakresie dożywiania osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, a także ograniczenie zjawiska niedożywienia, szczególnie wśród dzieci, młodzieży i osób starszych.

Z całą pewnością ten program przyczynia się do poprawy warunków życia, a także jest przeciwdziała ubóstwu i wykluczeniu społecznemu. Wspiera on gminy w realizacji ich zadań własnych poprzez udzielanie pomocy w formie posiłku, świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności, a także świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych.

Reklama

– Adresatami programu są dzieci uczęszczające do żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dodatkowo także osoby dorosłe, w tym osoby starsze i osoby z niepełnosprawnościami

– powiedziała podczas konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 48% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 31/03/2026 19:40
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama