Na ostatniej sesji rady powiatu przeworskiego podjęto decyzję o przyznaniu Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Przeworsku pożyczki w wysokości jednego miliona złotych. Środki pochodzą z rezerwy budżetowej i będą wykorzystane na zabezpieczenie bieżącej działalności szpitala.
Pożyczka od powiatu nie jest oznaką złej kondycji przeworskiej placówki, a wręcz[paywall] rutynową procedurą pozwalającą jej funkcjonować. Podobną kwotę otrzymał w ubiegłym roku i spłacił ją zgodnie z harmonogramem. W tym roku wspomniany milion będzie wydany np. na wymianę sprzętu czy utrzymanie zaopatrzenia. Nie ma też obawy o zwrot tej pożyczki, bo szpital ma zagwarantowane ryczałty w ramach tzw. sieci szpitali.
Mimo pieniędzy od powiatu dyrekcja szpitala w Przeworsku, podobnie zresztą jak wielu innych placówek, nie może spać spokojnie. Chodzi o planowane centralnie podwyżki w służbie zdrowia.
– Wkrótce Ministerstwo Zdrowia powinno przedstawić przepisy wykonawcze dotyczące podwyżek dla rezydentów. W tej chwili nie wiadomo nic pewnego, ale w skali całej placówki mówimy o potężnych kwotach. Podwyżki dla rezydentów to przecież nie tylko wzrost kwoty bazowej, ale także pozostałych elementów składających się na wynagrodzenie lekarzy. A najgorsze jest w tym wszystkim to, że na razie nie wiadomo, z jakich źródeł zostanie to sfinansowane – informuje nas dyrektor przeworskiego szpitala Józef Więcław. – Podobnie jest z pieniędzmi na ratownictwo, podobno są w systemie, ale my ich nie widzimy – kończy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zamiast na drogi przeznaczyli na płace dla szpitala
Zamiast na nagrody szydlo co zarabia 200tys jeszcze jej malo dac do szpitala w przeworsku drogi czytelniku uczciwosci
Zamiast na drogi przeznaczyli na płace dla szpitala
Zamiast na nagrody szydlo co zarabia 200tys jeszcze jej malo dac do szpitala w przeworsku drogi czytelniku uczciwosci