W Jarosławiu podpisana została umowa o współpracy partnerskiej między powiatami jarosławskim i dębickim. Porozumienie ma między innymi na celu wymianę samorządowych doświadczeń w różnych dziedzinach działalności obydwu powiatów.
Włodarze podkreślają, że powiaty jarosławski i dębicki są pod wieloma względami bardzo podobne.
Łączą je tożsame plany, inwestycje i rozwiązania poprawiające komfort życia mieszkańców, ale też problemy, które[paywall] muszą rozwiązywać.
– Kultura, edukacja, sport, turystyka, infrastruktura, działalność międzynarodowa (ze szczególnym uwzględnieniem obecnej sytuacji w Ukrainie) to obszary, w których będziemy się starali rozwijać naszą współpracę – informuje starosta dębicki Piotr Chęciek.
Partnerstwo na wielu płaszczyznach związanych z funkcjonowaniem obu samorządów ma przynieść liczne korzyści.
– Współpraca przyniesie wiele możliwości turystycznych, edukacyjnych, sportowych, czy też przyczyni się do nawiązania dobrych stosunków społeczności lokalnych – dodaje p.o. naczelnika Wydziału Promocji Powiatu Jarosławskiego Monika Maj-Lichończak.
Podpisanie umowy odbyło się w poniedziałek, 3 kwietnia, w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu.
W wydarzeniu uczestniczyli: starosta jarosławski Stanisław Kłopot, wicestarosta Mariusz Trojak, starosta dębicki Piotr Chęciek, wicestarosta Adam Pieniężek, członkowie Zarządu Powiatu Jarosławskiego Marek Kisielewicz i Krzysztof Cebulak, a także radni Tatiana Kożak-Siara i Kamil Dziukiewicz.

fot.Starostwo Powiatowe w Jarosławiu
Wielopłaszczyznowa współpraca pomiędzy powiatami jarosławskim i dębickim ma polegać m.in. na wymianie dobrych praktyk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze