Reklama

Powiaty jarosławski i dębicki będą współpracować

01/05/2023 09:30

W Jarosławiu podpisana została umowa o współpracy partnerskiej między powiatami jarosławskim i dębickim. Porozumienie ma między innymi na celu wymianę samorządowych doświadczeń w różnych dziedzinach działalności obydwu powiatów.

Włodarze podkreślają, że powiaty jarosławski i dębicki są pod wieloma względami bardzo podobne.

Łączą je tożsame plany, inwestycje i rozwiązania poprawiające komfort życia mieszkańców, ale też problemy, które[paywall] muszą rozwiązywać.

– Kultura, edukacja, sport, turystyka, infrastruktura, działalność międzynarodowa (ze szczególnym uwzględnieniem obecnej sytuacji w Ukrainie) to obszary, w których będziemy się starali rozwijać naszą współpracę – informuje starosta dębicki Piotr Chęciek.

Partnerstwo na wielu płaszczyznach związanych z funkcjonowaniem obu samorządów ma przynieść liczne korzyści.

Reklama

– Współpraca przyniesie wiele możliwości turystycznych, edukacyjnych, sportowych, czy też przyczyni się do nawiązania dobrych stosunków społeczności lokalnych – dodaje p.o. naczelnika Wydziału Promocji Powiatu Jarosławskiego Monika Maj-Lichończak.

Podpisanie umowy odbyło się w poniedziałek, 3 kwietnia, w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu.

W wydarzeniu uczestniczyli: starosta jarosławski Stanisław Kłopot, wicestarosta Mariusz Trojak, starosta dębicki Piotr Chęciek, wicestarosta Adam Pieniężek, członkowie Zarządu Powiatu Jarosławskiego Marek Kisielewicz i Krzysztof Cebulak, a także radni Tatiana Kożak-Siara i Kamil Dziukiewicz.

Reklama


fot.Starostwo Powiatowe w Jarosławiu
Wielopłaszczyznowa współpraca pomiędzy powiatami jarosławskim i dębickim ma polegać m.in. na wymianie dobrych praktyk.


MD
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama