Reklama

Powrót po latach. Garnizon Przemyśl ma nowego kapelana

Po ponad 11 latach kapelanem rzymskokatolickim Garnizonu Przemyśl ponownie został ks. prałat płk Władysław Kozicki. Zastąpił na tym stanowisku ks. mjr. Rafała Kapronia, który wyjechał na misję do Kosowa.

Ks. płk W. Kozicki urodził się w Krakowie. Po ukończeniu studiów na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, przyjął święcenia kapłańskie w Katedrze Wawelskiej w 1988 r. Od 1998 r. jest kapelanem Wojska Polskiego.

Początkowo w Krakowie, potem w: Trzebiatowie, Warszawie-Wesołej, Rzeszowie i Elblągu. W latach 2001 – 2005 był uczestnikiem dwóch misji pokojowych w Kosowie wraz z żołnierzami 21 Brygady Strzelców Podhalańskich[paywall].

Do kwietnia 2010 r. był kapelanem Garnizonu Przemyśl oraz dyrektorem Letniego Ośrodka Caritas Wojska Polskiego w Łomnej k. Birczy. W 2010 r. otrzymał tytuł prałata. Przez rok, podczas VII i VIII zmiany kontyngentu w Afganistanie ISAF, pełnił funkcję szefa sekcji duszpasterskiej.

Ks. ppłk W. Kozicki jest laureatem konkursu fotograficznego „Service for peace 2005”, autorem licznych zdjęć prezentowanych w wydawnictwach Kurii Polowej WP.

Od 2007 r. jest członkiem Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego, autorem wystaw fotograficznych w: Przemyślu, Rzeszowie, Bolestraszycach i w Warszawie. 2 listopada 2015 r. został mianowany proboszczem Parafii Wojskowej pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Rzeszowie.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama