Po ponad 11 latach kapelanem rzymskokatolickim Garnizonu Przemyśl ponownie został ks. prałat płk Władysław Kozicki. Zastąpił na tym stanowisku ks. mjr. Rafała Kapronia, który wyjechał na misję do Kosowa.
Ks. płk W. Kozicki urodził się w Krakowie. Po ukończeniu studiów na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, przyjął święcenia kapłańskie w Katedrze Wawelskiej w 1988 r. Od 1998 r. jest kapelanem Wojska Polskiego.
Początkowo w Krakowie, potem w: Trzebiatowie, Warszawie-Wesołej, Rzeszowie i Elblągu. W latach 2001 – 2005 był uczestnikiem dwóch misji pokojowych w Kosowie wraz z żołnierzami 21 Brygady Strzelców Podhalańskich[paywall].
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze