27 listopada br. jubileusz 25-lecia działalności obchodził przeworski oddział Towarzystwa Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych „Powrót z U”.
Spotkanie jubileuszowe, połączone z konferencją profilaktyczno-edukacyjną pod hasłem „Nie ma przyszłości bez trzeźwości” odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku[paywall].
Przeworski oddział to jeden z kilku działających w Polsce. Celem Towarzystwa Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych, w skrócie – Powrót z „U” jest zajmowanie się rodzinami, w których jest uzależniony oraz niesienie im pomocy i nadziei. Statut towarzystwa zarejestrowany został 2 lipca 1986 r. Początkowo działalność polegała na prowadzeniu telefonu zaufania „Pogotowie Makowe”. Najpierw w Warszawie, później w innych miastach. Z każdym rokiem przybywało członków i oddziałów w całym kraju. Rozszerzały się też programy towarzystwa. Rodzice – poza wzajemnym wspieraniem się – zdobywali potrzebne wiadomości teoretyczne, zatrudniono psychiatrów, psychologów i terapeutów. Obecnie Towarzystwo Powrót z „U” liczy 9 oddziałów, posiada wyspecjalizowaną kadrę terapeutów uzależnień, prowadzi wiele programów profilaktycznych, lecznictwo otwarte dla uzależnionych i zagrożonych uzależnieniem oraz poradnictwo.
Podczas jubileuszowych uroczystości w Przeworsku obecni byli m.in. zastępca burmistrza Przeworska Wojciech Superson oraz sekretarz miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska. Podczas profilaktyczno-edukacyjnej imprezy, w której uczestniczyła młodzież z przeworskich szkół, głównym tematem była trzeźwość. O zagrożeniach ze strony alkoholu i innych środków psychoaktywnych opowiadał Ryszard Chuda. Ks. Stanisław Czenczek przedstawił słowo „Ku trzeźwości narodu – przesłanie moralnego programu trzeźwości”, natomiast o działalności Krucjaty Wyzwolenia Człowieka mówił Zbigniew Wojciechowski. Na zakończenie młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku zaprezentowała krótki program artystyczny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Błąd w artykule: zdjęcie zrobił fotograf z Urzędu Miasta Przeworska, a nie ze Starostwa Powiatowego w Przeworsku!
Błąd w artykule: zdjęcie zrobił fotograf z Urzędu Miasta Przeworska, a nie ze Starostwa Powiatowego w Przeworsku!