Reklama

Powrót z „U”. 25 lat później

27 listopada br. jubileusz 25-lecia działalności obchodził przeworski oddział Towarzystwa Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych „Powrót z U”.

Spotkanie jubileuszowe, połączone z konferencją profilaktyczno-edukacyjną pod hasłem „Nie ma przyszłości bez trzeźwości” odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku[paywall].

Przeworski oddział to jeden z kilku działających w Polsce. Celem Towarzystwa Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych, w skrócie – Powrót z „U” jest zajmowanie się rodzinami, w których jest uzależniony oraz niesienie im pomocy i nadziei. Statut towarzystwa zarejestrowany został 2 lipca 1986 r. Początkowo działalność polegała na prowadzeniu telefonu zaufania „Pogotowie Makowe”. Najpierw w Warszawie, później w innych miastach. Z każdym rokiem przybywało członków i oddziałów w całym kraju. Rozszerzały się też programy towarzystwa. Rodzice – poza wzajemnym wspieraniem się – zdobywali potrzebne wiadomości teoretyczne, zatrudniono psychiatrów, psychologów i terapeutów. Obecnie Towarzystwo Powrót z „U” liczy 9 oddziałów, posiada wyspecjalizowaną kadrę terapeutów uzależnień, prowadzi wiele programów profilaktycznych, lecznictwo otwarte dla uzależnionych i zagrożonych uzależnieniem oraz poradnictwo.

Reklama

Trzeźwość tematem przewodnim

Podczas jubileuszowych uroczystości w Przeworsku obecni byli m.in. zastępca burmistrza Przeworska Wojciech Superson oraz sekretarz miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska. Podczas profilaktyczno-edukacyjnej imprezy, w której uczestniczyła młodzież z przeworskich szkół, głównym tematem była trzeźwość. O zagrożeniach ze strony alkoholu i innych środków psychoaktywnych opowiadał Ryszard Chuda. Ks. Stanisław Czenczek przedstawił słowo „Ku trzeźwości narodu – przesłanie moralnego programu trzeźwości”, natomiast o działalności Krucjaty Wyzwolenia Człowieka mówił Zbigniew Wojciechowski. Na zakończenie młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku zaprezentowała krótki program artystyczny.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    przeworsk - niezalogowany 2018-12-02 20:35:27

    Błąd w artykule: zdjęcie zrobił fotograf z Urzędu Miasta Przeworska, a nie ze Starostwa Powiatowego w Przeworsku!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama