Dokładnie 1392,4 kg darów zebrano podczas akcji charytatywnej „Dzieci Dzieciom Wielkanocny Dar Serca”. Była to 15. edycja zbiórki. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 w Jarosławiu.
Organizatorzy zachęcali do włączenia się do akcji mieszkańców Jarosławia i okolic, w tym także właścicieli prywatnych firm. Odzew był bardzo pozytywny. Darczyńcy dostarczali żywność i przybory szkolne do przedszkoli[paywall] (nr 1,4,8,9,10,12), szkół podstawowych (nr 1,2,4,6,7,9,10,11, SMS) oraz ponadpodstawowych (I LO, ZSDGiL, ZSBiO). Zebrano łącznie 1392,4 kg darów. Najwięcej darów zebrały: Szkoła Podstawowa nr 2 – 571,45 kg; Szkoła Mistrzostwa Sportowego – 204,2 kg; Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi – 120 kg.
– Produkty trafią do najuboższych dzieci korzystających ze wsparcia jarosławskich świetlic środowiskowych, działających na terenie miasta: Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jarosławiu, Stowarzyszenia „Rodzina Kolpinga”, Środowiskowego Ogniska Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenia Kulturalno-Wychowawczego im. ks. Piotra Skargi i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego – informuje Małgorzata Młynarska, z kancelarii burmistrza Jarosławia.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze