Z udziałem poseł na Sejm RP Anny Schmidt-Rodziewicz (PiS) w czytelni głównej Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Przemyślu odbyła się konferencja prasowa poświęcona programowi 300+.
W konferencji uczestniczyli również zastępca prezydenta Przemyśla Janusz Hamryszczak (PiS) i radny Maciej Kamiński (PiS). A. Schmidt-Rodziewicz przedstawiła słynną już „piątkę” premiera Mateusza Morawieckiego. To plik programów i projektów do zrealizowania, ważnych społecznie i gospodarczo, tyczących się inwestycji lokalnych oraz działań na rzecz seniorów i osób niepełnosprawnych[paywall].
– Program wyprawki szkolnej 300+ to jedna z pierwszych propozycji w tym pakiecie. Ponad cztery i pół miliona uczniów w całej Polsce będzie mogło z niego skorzystać. Na Podkarpaciu to 262 tysiące młodych osób, co daje kwotę blisko 80 milionów złotych do rozdysponowania – wyjaśniła A. Schmidt-Rodziewicz.
Oprócz programu 300+ „piątka” premiera Morawieckiego zawiera: obniżkę od początku 2019 r. podatku CIT dla małych firm z 15 do 9 procent, czyli najniższego poziomu w UE, wprowadzenie małego ZUS-u naliczanego proporcjonalnie do przychodów dla firm osiągających miesięczne obroty do wysokości 2,5 minimalnych pensji w Polsce, czyli im mniejszy zarobek, tym mniejszy ZUS, nowy fundusz budowy dróg lokalnych o wartości co najmniej pięciu miliardów złotych, co oznacza tysiące kilometrów odnowionych dróg we wsiach, małych miastach, gminach i powiatach oraz program Dostępność+, czyli likwidację barier dla osób niepełnosprawnych. Na to w ciągu 8 lat ma zostać przeznaczone ponad 20 mld zł.
Czym jest 300+? W dużym skrócie: każde dziecko w wieku szkolnym do ukończenia 18 roku życia (ale i po osiągnięciu dorosłości, jeśli będzie kontynuować naukę w tej samej szkole – przyp. aut.), które uczęszcza do szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, będzie otrzymywać 300 zł jako wyprawkę przed każdym rokiem szkolnym. Pieniądze te będą przysługiwały bez żadnych warunków na wszystkie dzieci. Dochody przy staraniu się o świadczenie z tego programu nie będą miały znaczenia, tak jak ma to miejsce w przypadku programu 500+.
Realizację wyprawki 300+ w Przemyślu przedstawił zastępca prezydenta Przemyśla J. Hamryszczak. – Program już ruszył. Zapisy są na razie w formie elektronicznej. Trwają od 1 lipca do 30 listopada. W formie tradycyjnej, czyli papierowej, ruszą od 1 sierpnia. Obecnie mamy ponad 1 tysiąc 200 złożonych wniosków. Do końca lipca wypłacimy około 300 tysięcy złotych. W Przemyślu programem objętych jest ponad 9,5 tysiąca uczniów. Na rynek lokalny trafi niebagatelna kwota prawie trzech milionów złotych. Nieprawdą jest, że program eliminuje istniejący już projekt darmowych podręczników. Te cały czas będą. Zachęcam raz jeszcze do składania wniosków na wyprawkę. Im szybciej, tym lepiej, bo wypłata pieniędzy nastąpi maksymalnie do dwóch miesięcy od daty wpłynięcia wniosku – powiedział J. Hamryszczak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No jak widać znowu ten jeden radny i jedna posłanka. Na tego Pana nie głosowałem, ale chyba zmienię zdanie. Zadziwia mnie Pan. Natomiast na posłankę znowu zagłosuję. Może Pani się do Przemyśla Przeprowadzi?
Podręczniki i ćwiczenia na poziomie podstawówki powinny być darmowe.
Sorki a komu zabraliście????pozatym jak dotej pory wszyscy się wychowali bez 500+ bez 300+ itp. rodziny jezdziły na wakacje może nie wypasione ale zawsze, dzieciaki na kolonie, węgry, czechy. Aż tu nagle PIS doszedł do władzy i zaczęło się rozdawnictwo. Może w zamian 500+ i innych podnieście płace minimalną, obniżcie VAT, na książki w tym podreczniki który dzięki wam został podniesiony, obniżcie vat na ubrania. to może podnieście podatki i bedzie nie na 500+ tylko na 800 plus dla KAŻDEGO dziecka.
Wszystko dobrze, ale znowu o studentach nikt nie pomyślał, przecież jak studiuje się to dopiero potrzebne są pieniądze. Nie wszyscy studenci mają możliwość dorobić, bo na trudnych kierunkach niestety niema mowy o pracy i cały ciężar spada na rodziców.
Ja na wczasy nie jeździłem, moje dzieci też nie. A teraz jeździmy dzięki 500+
Skoro źle gospodarowales to nie jeździłes. To teraz sobie pomys czy od czasu powstania była rewalolyzaca w 500 +. Podpowiem Ci nie czyli defacto na dzień dzisiejszy dostajesz nie 500 tylko coś ponad 400 na dzieciaka. Bo resztę zjada ci inflacja i podwyżki. I tak będzie że wszystkimi daniami państwa jeżeli nie będą brać pod uwagę inflacji.
Kiedyś studenci zarabiali na dawaniu korepetycji. A dzisiaj... lenie studiują.
Zwracam uwagę, że na 500+, 300+, mieszkania +, koryto+, apanaże w spółkach Skarbu Państwa + ktoś musi pracować. Na pewno nie Ci co biorą. Frajerzy co wychowywali swoje dzieci bez 500+, a nawet bez 300+.Co zaś do radnego z fotografii- zbliżają się wybory samorządowe, władza mu się podoba robi zdjęcia przy każdej okazji żeby się promować, W tym wypadku jest to program rządowy i żadna jego zasługa.
Jak zwykle krytyka jest jak ktoś coś robi, nie ma źle, jest też źle... Brawo tak trzymać i działać dalej! Panowie samorządowcy i Parlamentarzystko!
A to ze swoich dają, że tak się chwalą?
Aniu najpierw Ci zabiorę 200 z pensji w ramach podatków a później dam ci 150 i bedziesz mnie nosić na rękach? wychwalać???
Skandal ! Czy instytucja Wojewódzka jaką jest Biblioteka powinna być areną politycznych wydarzeń ! Ciekawe to mam pytanie czy Pan Prezydent podczas tej konferencji miał urlop ? Jak ta konferencja ma się do jego zakresu czynności który ma zapewne w Urzędzie ? A Pan Radny z prawej wziął urlop ? Czy te rzeczy o których mówi to podlegają pod zakres czynności które ma w Szpitalu jako... no właśnie kim on tam jest bo już się gubię ? Rzecznikiem, lekarzem a może już ordynatorem ?
W dzisiejszym internetowym wydaniu SE jest wyliczenie obciążeń każdego aktywnego zawodowo Polaka na finansowanie programu 500+.Aktywnych zawodowo jest 17,3 mln Polaków którzy rocznie na Program 500 + w podatku płacą 1355 zł , miesięcznie 112 zł.A radny przed wyborami promuje się za darmo. Wstyd i żenada.
Dlaczego posłanka nie powiedziała, że na 300+ na razie wzięli z 500+? Z jednej kieszeni wyjęli, a do drugiej włożyli. Później będą się martwić co dalej? Byle wygrać wybory.
No jak widać znowu ten jeden radny i jedna posłanka. Na tego Pana nie głosowałem, ale chyba zmienię zdanie. Zadziwia mnie Pan. Natomiast na posłankę znowu zagłosuję. Może Pani się do Przemyśla Przeprowadzi?
Podręczniki i ćwiczenia na poziomie podstawówki powinny być darmowe.
Sorki a komu zabraliście????pozatym jak dotej pory wszyscy się wychowali bez 500+ bez 300+ itp. rodziny jezdziły na wakacje może nie wypasione ale zawsze, dzieciaki na kolonie, węgry, czechy. Aż tu nagle PIS doszedł do władzy i zaczęło się rozdawnictwo. Może w zamian 500+ i innych podnieście płace minimalną, obniżcie VAT, na książki w tym podreczniki który dzięki wam został podniesiony, obniżcie vat na ubrania. to może podnieście podatki i bedzie nie na 500+ tylko na 800 plus dla KAŻDEGO dziecka.