Reklama

Prawie 3 miliony złotych na program 300+

Z udziałem poseł na Sejm RP Anny Schmidt-Rodziewicz (PiS) w czytelni głównej Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Przemyślu odbyła się konferencja prasowa poświęcona programowi 300+.

W konferencji uczestniczyli również zastępca prezydenta Przemyśla Janusz Hamryszczak (PiS) i radny Maciej Kamiński (PiS). A. Schmidt-Rodziewicz przedstawiła słynną już „piątkę” premiera Mateusza Morawieckiego. To plik programów i projektów do zrealizowania, ważnych społecznie i gospodarczo, tyczących się inwestycji lokalnych oraz działań na rzecz seniorów i osób niepełnosprawnych[paywall].

– Program wyprawki szkolnej 300+ to jedna z pierwszych propozycji w tym pakiecie. Ponad cztery i pół miliona uczniów w całej Polsce będzie mogło z niego skorzystać. Na Podkarpaciu to 262 tysiące młodych osób, co daje kwotę blisko 80 milionów złotych do rozdysponowania – wyjaśniła A. Schmidt-Rodziewicz.

Reklama

Oprócz programu 300+ „piątka” premiera Morawieckiego zawiera: obniżkę od początku 2019 r. podatku CIT dla małych firm z 15 do 9 procent, czyli najniższego poziomu w UE, wprowadzenie małego ZUS-u naliczanego proporcjonalnie do przychodów dla firm osiągających miesięczne obroty do wysokości 2,5 minimalnych pensji w Polsce, czyli im  mniejszy zarobek, tym mniejszy ZUS, nowy fundusz budowy dróg lokalnych o wartości co najmniej pięciu miliardów złotych, co oznacza tysiące kilometrów odnowionych dróg we wsiach, małych miastach, gminach i powiatach oraz program Dostępność+, czyli likwidację barier dla osób niepełnosprawnych. Na to w ciągu 8 lat ma zostać przeznaczone ponad 20 mld zł.

Wyprawka 300+

Czym jest 300+? W dużym skrócie: każde dziecko w wieku szkolnym do ukończenia 18 roku życia (ale i po osiągnięciu dorosłości, jeśli będzie kontynuować naukę w tej samej szkole – przyp. aut.), które uczęszcza do szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, będzie otrzymywać 300 zł jako wyprawkę przed każdym rokiem szkolnym. Pieniądze te będą przysługiwały bez żadnych warunków na wszystkie dzieci. Dochody przy staraniu się o świadczenie z tego programu nie będą miały znaczenia, tak jak ma to miejsce w przypadku programu 500+.

Reklama

Realizację wyprawki 300+ w Przemyślu przedstawił zastępca prezydenta Przemyśla J. Hamryszczak. – Program już ruszył. Zapisy są na razie w formie elektronicznej. Trwają od 1 lipca do 30 listopada. W formie tradycyjnej, czyli papierowej, ruszą od 1 sierpnia. Obecnie mamy ponad 1 tysiąc 200 złożonych wniosków. Do końca lipca wypłacimy około 300 tysięcy złotych. W Przemyślu programem objętych jest ponad 9,5 tysiąca uczniów. Na rynek lokalny trafi niebagatelna kwota prawie trzech milionów złotych. Nieprawdą jest, że program eliminuje istniejący już projekt darmowych podręczników. Te cały czas będą. Zachęcam raz jeszcze do składania wniosków na wyprawkę. Im szybciej, tym lepiej, bo wypłata pieniędzy nastąpi maksymalnie do dwóch miesięcy od daty wpłynięcia wniosku – powiedział J. Hamryszczak.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Romekkk - niezalogowany 2018-07-15 19:27:41

    No jak widać znowu ten jeden radny i jedna posłanka. Na tego Pana nie głosowałem, ale chyba zmienię zdanie. Zadziwia mnie Pan. Natomiast na posłankę znowu zagłosuję. Może Pani się do Przemyśla Przeprowadzi?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2018-07-15 19:57:36

    Podręczniki i ćwiczenia na poziomie podstawówki powinny być darmowe. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Misiaczek - niezalogowany 2018-07-15 21:20:08

    Sorki a komu zabraliście????pozatym jak dotej pory wszyscy się wychowali bez 500+ bez 300+ itp. rodziny jezdziły na wakacje może nie wypasione ale zawsze, dzieciaki na kolonie, węgry, czechy. Aż tu nagle PIS doszedł do władzy i zaczęło się rozdawnictwo. Może w zamian 500+ i innych podnieście płace minimalną, obniżcie VAT,  na książki w tym podreczniki który dzięki wam został podniesiony, obniżcie vat na ubrania.  to może podnieście podatki i bedzie nie na 500+ tylko na 800 plus dla KAŻDEGO dziecka.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama