Budowę zachodniej obwodnicy miasta zapowiedział podczas wizyty w Przemyślu premier Mateusz Morawiecki. Prezydent Wojciech Bakun i starosta Jan Pączek przyznają, że są zaskoczeni tą wiadomością, ale trzymają kciuki za zrealizowanie inwestycji.
– Dzisiaj chciałbym powiedzieć o tym, że chcemy, żeby powstała zachodnia obwodnica Przemyśla. Będzie to bardzo korzystne dla wszystkich, którzy będą się przemieszczali na południe, będą chcieli korzystać z uroków Bieszczad i przy okazji również zwiedzić oczywiście Przemyśl – powiedział szef polskiego rządu. M. Morawiecki zaznaczył, że inwestycja miałaby zostać zrealizowana w ramach nowego programu budowy 100 obwodnic.
Zachodnia obwodnica miasta nie jest pomysłem nowym. Już kiedyś mówiło się o nowej drodze, która omijałaby nie tylko Przemyśl, ale i Żurawicę. Jej dokładny przebieg nie został ustalony, ale zakładał przecięcie dróg wojewódzkich nr 881 Kańczuga – Żurawica i 884 Domaradz – Przemyśl oraz krajowej nr 28 Przemyśl – Sanok, a także stworzenie mostu na Sanie.
O zapowiadanej przez premiera trasie wiemy jeszcze mniej. Obwodnica równie dobrze mogłaby się rozpoczynać w okolicach Zadąbrowia, Duńkowiczek, czy Żurawicy i kończyć w Hermanowicach, gdzie łączyłaby się z planowaną przez zarząd województwa szybką trasą w Bieszczady.
Prezydent zaznaczył, że urząd[paywall] nie ma żadnej informacji o przebiegu, kosztach i partycypacji miasta w tym projekcie. – Myślę, że na to przyjdzie jeszcze czas. Na pewno będziemy rozmawiać, pilotować ten projekt i oczywiście zgłaszać swoje uwagi z punktu widzenia mieszkańca – dodał.
W. Bakun podkreślił, że niemożliwe jest, aby budowa rozpoczęła się w przyszłym roku. Jak określił, wtedy mogą się co najwyżej rozpocząć prace planistyczne, co potrwa ok. 3 lat. – Jak najbardziej wszelkie inwestycje, które nie obciążą dodatkowo budżetu miasta, są przez nas jak najbardziej popierane – zaznaczył.
Starosta przemyski Jan Pączek: – O zachodniej obwodnicy Przemyśla mówi się już od lat. Deklaracja premiera Mateusza Morawieckiego nieco nas zaskoczyła, ale jeżeli miałaby przyspieszyć prace nad sfinalizowaniem tej inwestycji, to bardzo się cieszę.
J. Pączek zaznaczył, że drogownictwo jest jednym z priorytetów samorządu powiatu przemyskiego, a sukces w tej dziedzinie osiąga się dzięki współpracy różnych podmiotów – samorządów wszystkich szczebli oraz administracji rządowej. – Jesteśmy gotowi do współdziałania. A dowodem naszej kompetencji są udane przedsięwzięcia drogowo-mostowe zrealizowane wspólnie przez powiat i samorządy gminne z wykorzystaniem środków zewnętrznych, w tym funduszy unijnych – powiedział.
Podczas wizyty w Przemyślu M. Morawiecki zapowiedział także rozbudowę terminala kolejowego PKP Cargo, dzięki czemu „powstanie kilkaset nowych miejsc pracy dla techników i dla inżynierów”. Zaznaczył, że rząd chce doprowadzić do realizacji programu „tiry na tory”, dzięki któremu kolej będzie potrzebować jeszcze więcej pracowników.
Stwierdził też, że Przemyśl – jako miasto leżące blisko granicy z Ukrainą – „ma korzystać na handlu międzynarodowym”. – Jesteśmy przekonani o tym, że stworzenie tutaj wielkiego centrum logistycznego będzie na pewno służyło mieszkańcom regionu – powiedział.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Obiecać można wszystko.Jeżeli jest to wydanie kabaretowe to traktujmy je z przymrużeniem oka.A teraz zastanówmy sie i wymieńmy co nam naszemu miastu i regionowi obiecał PiS.Oczywiście żadna ale to żadna z tych obietnic w tym kilka sztandarowych nie została zrealizowana. Taki jest urok PiS-u.Obiecanka,cacanka a głupiemu radość.To na nieszczęście w naszym regionie zawsze się sprawdza.
To może przyPOmnij te obietnice a później pisz bztety
A KUCHCIŃSKI ZNOWU BĘDZIE MARSZAŁKIEM XDDDD NA ZDJĘCIU WIDOCZNY PACHOŁEK KACZORA
A ja obiecuję wszystkim darmowe lizanie mojej śliweczki mokrej
Trolu zza Buga wy co najwyżej to możecie przyjechać do Biedronki na Lwowskiej na zakupy.
Obiecany most kolejowy przez San jest naprawdę piękny szczególnie kiedy jedzie przez niego Pendolino .Piękna droga z Przemyśla do Medyki.Nie ma już zadnych przełomów na których samochody podskakują jak dziecięce piłeczki.Piękna droga łączy juz Przemyśl z Malchowicami.szczególnie podobają sie chodniki oraz ścieżka rowerowa.To tyle odności szlaków komunikacyjnych tak potrzebnych dla regionu.Szczęście mnie rozpiera,że nareszcie tą zmorę komunikacyjną mamy już za sobą.Dobrze,ze te marzenia PiS juz zrealizował tak jak obiecywał.Ileż to artykułów w prasie lokalnej a nawet krajowej napisano.Cudowna medialna przyszłość komunikacyjna miasta i regionu. Niepotrzebnie się obudziłem
Przecież wiadomo że to ściema z tą obwodnicą.
Obwodnicę to sobie wokół swojego mózgu zrób , nam nie jest potrzebna kolejna która świeci pustkami.
Tobie PIS-owski kmiotku napewno nie jest - „qń” z wozem to nawet po bezdrożach pójdzie!
Mam pytanie: Wyborca to PIS-u to będzie pisior czy pisiak?
Obiecanki cacanki głupiemu radość już jest po wyborach tak ze 4 lata poczekajcie
Wieczorkiem po Przemyślu pomykał? Przed kolacją obiecywał? Jak Kuchciński przy tym był, a fotkę ma, to na pewno będzie ....... dalej obiecywał.
To co było kiedyś przywilejem błaznów i idiotów dzisiaj jest atrybutem polityków. amen.
https://www.youtube.com/watch?v=anqXMaW4CPQ
Obiecać można wszystko.Jeżeli jest to wydanie kabaretowe to traktujmy je z przymrużeniem oka.A teraz zastanówmy sie i wymieńmy co nam naszemu miastu i regionowi obiecał PiS.Oczywiście żadna ale to żadna z tych obietnic w tym kilka sztandarowych nie została zrealizowana. Taki jest urok PiS-u.Obiecanka,cacanka a głupiemu radość.To na nieszczęście w naszym regionie zawsze się sprawdza.
To może przyPOmnij te obietnice a później pisz bztety
Pinokio obiecał. Nosa mu zabraknie.