Podczas sesji Rady Miejskiej w Przemyślu (24 czerwca br.) prezydent Przemyśla Wojciech Bakun – głosami koalicji – otrzymał absolutorium i wotum zaufania. „Teoretycznie”, bo praktycznie za realizację budżetu miasta w 2018 roku odpowiadał niemal w całości jego poprzednik Robert Choma.
W. Bakun w 2018 r. przewodził miastu przez 40 dni. A jeśli wziąć pod uwagę przerwę świąteczno-noworoczną jeszcze krócej. Jaki zatem miał wpływ na realizację założeń budżetowych w ub.r.? Żaden. Prezydent miasta podczas sesji absolutoryjnej przedstawił raport o stanie gminy oraz sprawozdanie z wykonania budżetu za 2018 r. Nie bez kozery na sesji pojawił się były zastępca R. Chomy Grzegorz Hayder.
– Niestety, rada miejska nie znalazła czasu, choć miała taką możliwość, aby ustalić szczegółowe wymogi dotyczące tego raportu. Wówczas łatwiej byłoby go przygotować i ocenić. Łatwiej także byłoby spojrzeć na nasze miasto, gdyby pan prezydent wypełnił obietnice wyborcze i przeprowadził audyt urzędu i spółek miejskich. Raport jest wybiórczy. Niewiele z niego możemy się dowiedzieć. Brakuje podsumowań, oceny tego, co pan prezydent Bakun zastał – wyliczał niedomogi dokumentu G. Hayder. – W raporcie jest kilka kuriozalnych stwierdzeń, nieistniejących w języku polskim. To pokazuje, że redakcja całego raportu to użycie klawiszowych skrótów kopiuj-wklej. Zero konkluzji, zero propozycji dalszych działań. Przez ostatnie siedem miesięcy słyszę tylko, że to wszystko wina poprzedników. Że długi, że kredyty. Znał pan, panie prezydencie, te liczby znacznie wcześniej. To pan musi teraz znaleźć pomysł, jak sobie z tym poradzić, skoro uznał pan, że z poprzednikami nie ma pan o czym rozmawiać. Szkoda, że uznał mnie pan za niegodnego spotkania i porozmawiania o różnych kwestiach i sprawach, które nadzorowałem, będąc zastępcą prezydenta miasta. Choćby o MZK, o którym teraz jest bardzo głośno. Dwukrotnie proponowałem spotkanie. Nie wiem, kto tak wykrzywił pana ocenę, że uczynił pan swoim największym wrogiem jedyną pozarządową organizację reprezentowaną w radzie, czyli Regię Civitas – skonkludował.
fot.Paweł Bugira
– Znał pan, panie prezydencie, te liczby znacznie wcześniej. To pan musi teraz znaleźć pomysł, jak sobie z tym poradzić, skoro uznał pan, że z poprzednikami nie ma pan o czym rozmawiać. Szkoda, że uznał mnie pan za niegodnego spotkania i porozmawiania o różnych kwestiach i sprawach, które nadzorowałem, będąc zastępcą prezydenta miasta – powiedział były zastępca prezydenta miasta Przemyśla i były radny obecnej kadencji Grzegorz Hayder.
Z częścią wypowiedzi G. Haydera prezydent W. Bakun się zgodził. Ale... – Krytycznie ocenił pan ten raport, po czym podziękował pan pracownikom urzędu za osiem lat ciężkiej pracy. A któż ten raport przygotował? Ci sami ludzie, którzy między innymi z panem współpracowali – powiedział, charakteryzując jakość dokumentu. – Cały czas mówimy o zadłużeniu. Tak. Bo mieszkańcy muszą mieć tego pełną świadomość. Nigdy miasto nie miało aż tak związanych rąk. W ciągu pięciu lat musimy spłacić 100 milionów złotych kredytu. Nikogo jednak w związku z tym nie oskarżam – dodał.
Innej dyskusji, choć takie były pogłoski, nie było. Prezydent W. Bakun otrzymał absolutorium głosami 18 radnych (Kukiz’15, Koalicja Obywatelska, Regia Civitas, SLD). Przeciwni byli radni Prawa i Sprawiedliwości. Z wotum zaufania nie było już tak różowo. Udzieli mu go tylko radni koalicyjni, czyli Kukiz’15 i Koalicji Obywatelskiej. Przeciw byli radni z PiS-u, od głosu wstrzymali się radni Regii Civitas i SLD.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Hajder , zostawiłeś bałagan i jeszcze chcesz doradzać, wstydu nie ma !
Więc my społeczeństwo chcemy wysłuchać jak rozkradliscie 5 mln złotych a wasz następstwa ma spłacać wasze tzw inwestycje ...Jedyne czego mi brakuje u Pana Bakuma to by zrobił publiczny audyt i rozliczył was z każdej złotówki :) Oj rokietnianska zdybyla by nie jednego nowego lokatora
PISoBOLSZEWICKIE sukcesy w skali micro.Grecja była rajem w porównaniu do tego co zrobią towarzysze z bolandią he he.
Panie Hajder miał pan swoje 5 lat na pokazanie jak można zmienić Przemyśl
Panie Bakun (pisze tak ponieważ na przydomek Prezydent trzeba zasłużyć) pisze ponieważ smutne jest to co Pan i pańska ekipa robicie z naszym miastem. Ostatnia sesja jest tego najlepszym przykładem. Pan niestety niegodnie zachowuje sie w swojej roli. To wypisywanie na FB, te Pańskie puste monologi w ktorych myśli Pan że jest najmądrzejszy, ale najsmutniejsze jest to że w tym wszystkim zostaje Pan powoli sam. Nikt juz nie ma nawet z Pana Radnych tak czysto po ludzku bronić Pana merytorycznie przeciez Ci Państwo w ogóle nie kumają co sie dzieje. Pana szef klubu oprocz zafascynowania Komisją Sportu nic nie kuma zreszta trudno sie dziwić ale to juz inny temat. Smutne jest to że dwa wielcy historycy Radni tez juz chyba stracili wiare w Pana ale i w siebie. Pana Koalicjant no coz jest koalicjantem ale tylko dlatego zeby nie byc z PiSem. Szkoda że rzeczywistość Pana przerosła ale brak doświadczenia wykształcenia wiedzy zawsze musi wyjsc szkoda ze tak szybko bo juz po 9 miesiacach rządzenia a przed Panem niestety ale jeszcze ponad 4 lata. Tego typu wdawanie sie w pyskowki z Radnymi z mieszkańcami na portalach spolecznosciowych pokazują małostkowość. Pan jest Prezydentem powinno sie Pana szanować brać przykład, pokazać klase, ogłade, niestety mamy do czynienia z zachowaniem małego chłopca spoconego kłotniami z innymi i stukaniem w klawiaturke komputera. Aż strach pomyślec co bedzie dalej.... Przykre jest to ale to juz pokazuje obraz całej Rady że nie sa cytowani Radni obecnej kadencji poprzez madre wypowiedzi pomysł bo kogo cytować jak to jest kompletna porażka. Jak mówił kabaret: tamta Rada była dnem , ale ta dokonała odwiertu ...
Wypadałoby się chociaż z poprawną pisownią nazwiska zapoznać
Re xxx , przecież wiesz o kogo chodzi, człowieku bez nazwiska.
Panie Bakun . Posprzątaj pan ten syf nad Sanem .
Nowa moda na sesji Rm . Zamiast garniturów , podkoszulki , może jeszcze szorty i klapki
Zadaj sobie pytanie; jakie inwestycje ,co zbudowano w Przemyślu z wyjątkiem drogi obwodowej, /czas budowy to rządy PO/ , ile miejsc pracy powstało w czasach gdy miastem współrządził z Chomą PiS? Przecież było to kilkanaście lat odliczając czas koalicji z PO. Koni pod bramą rycerską nie liczę. Zapewne można wymienić stok, tu kolejne pytanie czy budowa stoku miała sens? Za te kilkadziesiąt mln zł można było zbudować halę sportowa i zespół basenów. Dziwi więc ta Twoja nadmierna wiara w to że gdyby rządził p.Hamryszczak to Przemyśl byłby krainą miodem i mlekiem płynącą.
A zwolennik i propagator banderyzmu niejaki Petro Tyma spokojnie sobie siedział za stolikiem na rynku bo pseudo Prezydent mu na to pozwolił. Żenada.
Do Jana, nie znasz kolego moich wystąpień i wpisów od ponad 16 lat jako przem, obecnie przemyski obserwator. I zawsze po poerwszej kadencji nazwijmy to rządów Chomy wypowiadał się tylko krytycznie widząc do czego prowadzi jego nieudolna polityka gospodarcza, po prostu nie nadawał się w przeciwieństwie do Pana Tadeusza Ferenca na prezydenta nawet tak małej mieściny jaką jest Przemyśl. Już wtedy 12 lat temu byłem tylko krytyczny i tak jak teraz przez bakunowców byłem atakowany często obraźliwe przez chomików że jedynie krytykuję a nic nie robię co sprawiało wrażenie że to ja jestem wybranym prezydentem, ja obiecywał wielkie inwestycje i zmiany w mieścinie, bez przerwy jednak wytykałem błędy Chomy i jego ekipie bo wiedziałem do czego taka polityka prowadzi i doprowadziła. To o czym piszesz obecnie ja wytykałem Chomie 13, 10 itd lat temu ale był tak butny że nie czytał dobrze mu radzących wpisów, zawsze jednak jako przem radziłem wzrować się na prezydencie Rzeszowa i od czasu do czasu poprosić Ferenca o porady i pomoc ale nie korzystał z tego. Teraz jako emerytowany przemyski obserwator również od początku radzę Bakunowie od pierwszego dnia rządów by zamienił wygodny fotel i biurko z laptopem na wyruszenie szczególnie do ministerstw by żebrać o pieniądze, marne ale jednak coś wyjeździć, wyprosić bo podobnie jak Chomy nic nie wysiedzi. Podobnie jak ten jego wiecznie milczący zastępca bo manna unijna i kasa państwowa się skończyła wraz z wyrokiem ostatnich wyborów. I nigdzie kolego Janie nie pisałem że jestem zwolennikiem Hamryszczak, wiem jedynie i jestem pewien że jakieś pieniądze po zwycięstwie PIS napłynęłyłyby do Przemyśla nawet te marne a obecnie wobec wymierzone przez wyborców policzka tak prezesowi jak i Wielkiemu Marszałkowi Markowi Tadeuszowi po prostu nie dostaniemy nic, ty nie pamiętasz, ja pamiętam gest Kozakiewicz, czy łagodniej figę ale bez kasy.
Te drobne błędy stylistyczne nie moje a telefonu..
Poprawki, obraźliwe nie przez chomików a chomowców,
Panie Hayder pan na wczasach jesteś czy na garnitur pana nie stać?
Niech Pan Panie Prezydencie szuka innego koalicjanta.Wtedy beda pieniazki. W polityce nie ma przyjaciol ani kolegow.I bez sentymentow.Tak naprawde jest sie samemu.Pan o tym dobrze wie. Wiec niech Pan cos zmieni, bo sam Pan sobie zwiazal rece.Szkoda. Ma Pan bardzo ciezka sytuacje,a bedzie jeszcze gorzej.Czas ucieka. Pozdrawiam.
Przemyśl kiedyś był Województwem i tylko DLSTEGO SIE ROZWIJAŁ. Tyle pisanie i w tym kontekście tracą mi tu portalem kontroli władz ???? WYBIERAJAC PREZYDENTA BAKUNA Z OPCJI KUKIZA MAMY GWARANCJE ZE NIE BEDZIE ANI PRZEKUPNY ANI DO KUPIENIA ,ANI NIE BEDZIE DBAL TYLKO O SIEBIE! TO JEST PREZYDENT OBYWATELSKI! Już pokazali ''ci właściwi,douczeni'' do czego są zdolni i po co poszli by rządzić. Wszyscy idą po koryto DLA KORYTA a nie żeby było lepiej. A ty człowieku gorzkie żale schowaj na za 4 lata. Chyba że żal cie rozsadzi od środka to był by spokój.
Pan Bakun JEST PREZYDENTEM CZY TY TEGO CHCESZ CZY NIE!! PRZYKRE JEST TO ZE TAKIM LUDZIOM JAK TY MYLĄ SIE OKRESY. JESZCZE NIE MINEL NAWET ROK A TAK ZAWODZISZ CZLOWIEKU JAKBY SIE KADENCJA KONCZYLA I NIC SIE NIE ZMIENILO NA LEPSZE. PORAZKA JEST TO ZE MIASTO MA TAKICH GLĘDZIOROW ,KTORYM NIC NIE PASUJE. JAKOS ELEKTRYK ZOSTAL PREZYDENTEM POLSKI I DOSTAŁ NAGRODE NOBLA. CZEMU TAM NIE PISZESZ ZE TO NIENORMALNE?
SKLEROTYKU JUZ PAN BAKUN SPRZATAL I BRUDASY NIE DOCENIŁY TEGO I NA POWROT NASMIECILY. IDZ SAM SPRZATAJ I NAUCZ ICH KULTURY JAK MASZ CZAS PIERDOLKI PISAĆ
PRETENSJE MIEJ DO SĄDU ,KTORY UCHYLIL ZAKAZ PANA BAKUNA. A TY SIE NAJPIERW DOINFORMUJ ZANIM KLAMSTWA NASTAWIASZ !!
Matko jaki ty jesteś WAZNY ZE JESTES NIE WAZNY.. CALY KOMENTARZ TYLKO SWOJE PODNIESIONE DO GORY JA, NIC SIE NIE LICZY OPROCZ WLASNEGO EGO? Dobrymi komentarzami i dobrymi radami jest piekło wybrukowane.
...skoro dokonano odwiertu, to znaczy że wytryśnie ropa!
Takich matołków jak kaska trzeba bez sentymentów wycinać!
Ścierwusy pisowskie bardzo aktywni na forum
Nie neguję twych słów o tym że pisałeś krytycznie wcześniej o rządach p.Chomy. Chodziło mi o Twoje ubolewanie z powodu wyboru przez przemyślan p. Bakuna zamiast p.Hamryszczaka. Zdajesz się twierdzić że gdyby wybrano p.Hamryszczaka to byłoby lepiej dla Przemyśla bo i marszałek wielki koronny, i prezes naczelnik czy sejmik wojewódzki pisowski może nie skąpiliby parę groszy dla królewskiego miasta. Po pierwsze to PiS przegrał na własne życzenie,lekceważąco podchodząc do rejestracji list,ponadto p.Hamryszczak prowadził idiotyczną kampanię wyborczą. Ja np oczekiwałem od dr ekonomii słów realnych a n ie bzdur wyborczych., jakiś mrzonek o planetarium czy oceanarium. Po drugie , ostatnia kadencja p Chomy w koalicji z PiSem pokazała jasno i wyraźnie co dał miastu PiS. Krótko; dał wielkie g. Gdyby PiS cokolwiek pomógł Chomie na rzecz miasta , w końcu zawarli układ stanowisko za nie kandydowanie i poparcie kandydata PiS-u, to być może mieszkańcy poparliby p.Hamryszczaka mimo wszystkich gaf które popełnili. Wspierając miasto mogli zaskarbić sobie sympatię wyborców. Jeśli dalej będą brnąć w tym głupim podejściu czyli karać Przemyśl nie dając złamanego grosza to i następne wybory przegrają w Przemyślu z kretesem. mogę się założyć o dobry koniak.
Zajmujecie się panie/panowie sprawami mało istotnymi. Wkrótce pojawią się problemy, których nikt nie będzie mógł ogarnąć. Globalne ocieplenie, katastrofalne temperatury, susza, problemy z wodą, brak żywności itp., to dotknie wszystkich bez wyjątku. Ogólny chaos, m.in. walka o wodę i żywność, o przetrwanie, brak bezpieczeństwa. To wkrótce nastąpi i nikt tego nie zatrzyma, nawet dziś.
w dupe jeb... kwestiach i sprawach naje***i w kiblu i wode teraz kto spusci
Pan Hajder za poprzednich rządów był odpowiedzialny za spółki miejskie a wtym za MZK. TO SIĘ PYTAM!!!CO ZROBIŁEŚ CZŁOWIEKU ABY RATOWAĆ TĄ SPÓŁKĘ PRZED UPADKIEM!!! A no nic nie zrobiłeś.....w mowie potocznej ludu pracującego to taki człowiek nazywany jest szmatą...
Hajder , zostawiłeś bałagan i jeszcze chcesz doradzać, wstydu nie ma !
Więc my społeczeństwo chcemy wysłuchać jak rozkradliscie 5 mln złotych a wasz następstwa ma spłacać wasze tzw inwestycje ...Jedyne czego mi brakuje u Pana Bakuma to by zrobił publiczny audyt i rozliczył was z każdej złotówki :) Oj rokietnianska zdybyla by nie jednego nowego lokatora
PISoBOLSZEWICKIE sukcesy w skali micro.Grecja była rajem w porównaniu do tego co zrobią towarzysze z bolandią he he.