Reklama

Prezydent Bakun złożył przysięgę. Polały się łzy

22 listopada br. odbyła się inauguracyjna sesja Rady Miejskiej w Przemyślu ósmej kadencji. Najważniejszym punktem obrad było zaprzysiężenie nowego prezydenta miasta Wojciecha Bakuna. Sesja po raz pierwszy w historii transmitowana była na żywo na stronie internetowej Urzędu Miasta w Przemyślu oraz kanale YouTube.

Przemyska rada, w porównaniu z tą z siódmej kadencji, zmieniła się. Z 23 radnych pozostało ledwie 11. Na początku obrad Miejski Komisarz Wyborczy w Przemyślu Grzegorz Pomykała wręczył akt nominacji W. Bakunowi i zaświadczenia (mandaty) radnym[paywall]. Ślubowanie złożyli: Ewa Sawicka, Grażyna Stojak, Wojciech Błachowicz, Jerzy Krużel, Tomasz Schabowski, Paweł Zastrowski (wszyscy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska), Monika Jaworska-Żurawska, Monika Różycka, Marcin Kowalski, Tomasz Leszczyński, Mirosław Majkowski, Andrzej Zapałowski (wszyscy Kukiz’15), Andrzej Berestecki, Daniel Dryniak, Maciej Kamiński, Wojciech Rzeszutko (wszyscy Prawo i Sprawiedliwość), Małgorzata Gazdowicz, Robert Bal, Grzegorz Hayder, Dariusz Lasek (Regia Civitas), Bogumiła Nowak, Tomasz Kulawik, Janusz Zapotocki (Sojusz Lewicy Demokratycznej Lewica Razem).

Uroczyste ślubowanie

– Obejmując urząd prezydenta miasta, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta. Tak mi dopomóż Bóg – tymi słowami prezydent W. Bakun złożył uroczystą przysięgę i odebrał z rąk ustępującego włodarza miasta Robert Chomy insygnia władzy, czyli łańcuch prezydencki. Kiedy doszło do tego aktu, w oczach nowego prezydenta pojawiły się łzy...

Reklama

– Raz jeszcze dziękuję mieszkańcom Przemyśla za spełnienie obywatelskiego obowiązku uczestniczenia w głosowaniu. Frekwencja, zwłaszcza w drugiej turze, była znakomita. Oczywiście nie sposób podziękować tym wszystkim, którzy oddali swoje głosy na mnie. To dla mnie zaszczyt. Nowo wybranym radnym życzę wszystkiego najlepszego i abyśmy mieli jak najwięcej czasu na merytoryczną dyskusję nad dobrymi projektami. Nie zważajmy na polityczne znaczki. Naszym nadrzędnym celem powinno być dobro naszego miasta. O to was proszę. Szczególnie chcę podziękować ustępującemu prezydentowi za 16 lat służby – powiedział W. Bakun.

– Obaj jesteśmy debiutantami. Jeszcze w roli zdającego urząd nie byłem. Ty, Wojtku, w roli nowego włodarza miasta także. Życzę, aby ten łańcuch prezydencki nigdy Ci nie ciążył. Życzę pomnażania dobra samorządowego, które w kolejnych kadencjach zostało wypracowane oraz samorządowego szczęścia. Nowym radnym życzę opieki opatrzności i sił w służbie naszemu miastu – dodał ustępujący prezydent Robert Choma.

Reklama

Ewa Sawicka przewodniczącą rady

Podczas inauguracyjnej sesji doszło także do wyboru przewodniczącego rady miejskiej. Pojawiła się tylko jedna kandydatura, zgłoszona przez radnego Wojciecha Błachowicza – radnej Ewy Sawickiej (Koalicja Obywatelska). Podczas głosowania wszyscy byli zgodni, co dla wielu było sporą niespodzianką. 23 radnych głosowało „za” objęciem przez nią tej funkcji. Przypomnijmy, że zastąpiła na tym stanowisku Bogusława Zaleszczyka (PiS).

– Dziękuję za zaufanie. To dla mnie zaszczyt. Postaram się nie zawieść zaufania państwa i mieszkańców miasta. Chcę być przewodniczącą wszystkich radnych. Jestem do dyspozycji wszystkich z was. Nie jest ważne, co nas dzieli, ważne, co nas łączy. Musimy wspólnie pracować na rzecz naszego miasta – zapewniła nowa przewodnicząca, otrzymując piękny bukiet kwiatów.

Reklama

Miłym akcentem było także uroczyste pożegnanie odchodzącej na emeryturę skarbnik miasta Marii Łańcuckiej, która tę funkcję sprawowała przez 28 lat. Decyzją R. Chomy (z 16 listopada br.) i specjalnie powołanej komisji otrzymała tytuł Zasłużonej dla Miasta Przemyśla. Co cenne – o czym mówił m.in. prezydent W. Bakun – M. Łańcucka nie pozostawi miejskiej kasy na pastwę losu... Będzie jeszcze przez pewien okres pomagać nowej osobie, która obejmie stanowisko skarbnika.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    345 - niezalogowany 2018-11-27 20:40:49

    Jeden wart drugiego . Brawo Ty , brawo Ja .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    pisarz - niezalogowany 2018-11-28 09:09:45

    Odbyło się spotkanie członków PIS w Przemyślu mające na celu rozliczenie się z ostatnich wyborów. Prezydium stanowili poseł mecenas, wicemarszałek, Pani Lucyna itd. Nie pisałbym o tym gdyby było to spotkanie racjonalne i przedmiotowe. Niestety z ust góry padły słowa wzywających wszystkich członków PIS do twardej opozycji wobec obecnej władzy miasta, do negowania wszelkich działań Prezydenta Bakuna i generalnie do ukierunkowania naszych ruchów na to żeby doprowadzić do szybszych wyborów w mieście po to aby był nasz prezydent. Po tych słowach ręce i nogi mi opadły ale niestety wszyscy popierali durnowaty pomysł naszych przedstawicieli. Jeszcze w ramach rozliczeń za wybory otrzymaliśmy burę, że nic nie robiliśmy a tak naprawdę ci co zawinili mają się dobrze.  Niestety nadal muszę uczestniczyć w tym chorym zgromadzeniu PIS bo jak się wypiszę z tej sekty od razu mnie wykończą. Tak jak u nas jest całym kraju – to przykre.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ziom - niezalogowany 2018-11-28 10:12:06

    chyba bajkopisarz. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama